ZADAR– U zadarskom rodilištu 25. godišnja majka rodila je noćas mrtvorođeno dijete, što je njen otac jutros prijavio policiji zbog sumnje da se radilo o liječničkom propustu.
Policija je već jutros obavila razgovore na odjelu, a uzrok smrti bebe još u utrobi majke, trebao bi se doznati nakon nalaza obdukcije.
Prema očitovanju šefa ginekologije dr Branka Dukića kojeg nam je prenio ravnatelj dr Dario Nakić u ovom se slučaju sve poduzelo što nalaže medicinski protokol, pa čak i dodatne mjere kako bi se ustvrdilo stanje nerođenog djeteta. Na prvi CTG čuli su se otkucaji djetetova srca, no naknadnim CTG posumnjalo se kako su to bili otkucaji srca mlade majke koja, kako neslužbeno doznajemo nije imala nikakvih problema u trudnoći. Ultrazvučnim pregledom potvrđena je sumnja već mrtvog djeteta koje je izvađeno carskim rezom.
















