Uzorno zaštićeni kontejneri u koje komunalni otpad ostavljaju stanari obližnje zgrade i kuća, našli su se u situaciji javnog obračuna sa susjedom preko puta. Kome je namijenjena njihova poruka o “majmunu” koji ih je blokirao – tko će razriješiti ovu situaciju, pitanje je koje postavljamo!?
Iako oni uredno odlažu svoj otpad po ključem, susjed preko puta je svoj zeleni otpad ostavio ispred zaključanih kontejnera do kojih iz Čistoće ne mogu ni pristupiti. I zato je jedan kontejner prepun, a smeće se baca oko njega, dok se drugi prazni.
Iz Čistoće zapravo ne mogu ni pokupiti taj biootpad, jer bi svaku granu trebali izmjeriti do metra dužine da bi to mogli odvesti u Centra za gospodarenje otpadom. Dobilica u Biljanima donjim ne prima ni centimetar dužu granu jer će se zaštopati.

I tako dolazimo do apsurdne situacije u kojoj je jedno rješenje vlastita drobilica. Ili paljenje. Ili počupati stabla pa ih možda pretvoriti u ogrjev. A tko se više grije na skupa drva, kada Država subvencionira struju i dopušta svima da zarađuju na održivoj energiji.
Na kraju krajeva, gdje je susjedima smeđa bio – kanta.
Kako majmun radi što majmun vidi, na zelenu gomilicu bačen je novi otpad.
Sa svima njima trebali bi se obračunavati vlasnici kontejnera, tako piše u obavijesti iz Čistoće koja je zapravo vlasnik, a građani korisnici koji plaćaju ovu uslugu. Kako će se riješiti ova “majmunada” uz Ulicu Hrvoja Ćustića – pomno ćemo pratiti.















