Državljanin Bosne i Hercegovine s prebivalištem na jednom zadarskom otoku osuđen je na uvjetnu kaznu zatvora u trajanju od sedam dana zbog prometnog prekršaja kojega je počinio 2020. godine, kada je vozeći BMW, u poslijepodnevnima satima, projurio Ulicom 84. Gardijske Bojne HV Termiti (magistrala) brzinom 118 km/h, na mjesto gdje je dopušteno tek 50.
Vozač nije došao na sud, jer je bio zauzetom poslom na plivarici, ali je u prigovoru naveo kako je na spornom mjestu počinio preko dvadeset prekršaja, ali su mu nalozi uručeni tek sedam mjeseci nakon počinjenja tih prekršaja. Radi se zapravo o kameri koja mjeri brzinu vozila, s čime on nije bio upoznat, pa se nije obazirao na prometna upozorenja. Zamolio je sud da uzme u obzir da je vozač preko 20 godina i da do sada nije imao težih prekršaja.
Sud je međutim utvrdio kako je imao više prekršaja te mu je izrekao uvjetnu zatvorsku kaznu i privremenu zabranu upravljanja vozilom, što se smatra težom kaznom od novčane. Međutim, kako je kao recidivist za isto djelo mogao dobiti kaznu od 2.650 eura, jasno je da je na kraju dobro i prošao. Ovako će morati u korist proračuna uplatiti jedino sudski trošak od 14 eura.
















