ZADAR – Gradsko vijeće odlučivat će o povećanju temeljnog kapitala trgovačkog društva Sportski centar Višnjik s dosadašnjih 20 tisuća kuna (u registru TS navodi se 22 000 kuna) na 40 287 800 kuna.
Do tako velikog povećanja temeljnog kapitala društva doći će unosom zemljišta od 45 tisuća metara četvornih na kojem je izgrađena dvorana „Krešimir Ćosić” i otvorenog parkirališta.
Tvrtka Validus napravila je u srpnju procjenu tog zemljišta od 45 tisuća kvadrata kojeg je Grad Zadar dobio od MORH-a. Teren na kojem je izgrađena dvorana ima 49 tisuća metara četvornih (po nalazu Državne revizije), koji su do sada bili u vlasništvu Grada Zadra.
Grad je taj teren dobio 2002. godine kao dar od strane MORH-a bez naknade, a tada utvrđena vrijednost zemljišta bila je 9.9 milijuna kuna.
SC Višnjik planira upisati i zemljište na kojem su izgrađen bazen i energana, najavio je Denis Karlović, direktor SC Višnjik, podsjećajući kako je dodatak ugovora između MORH-a i gradonačelnika Božidara Kalmete, još uvijek na provjeri kod Općinskog državnog odvjetništva.
Oni su se sporazumjeli da Grad od 2016. godine uplati MORH-u iznos od 5.6 milijuna kuna što će se umjesto u radove na dom avijacije na Ravnicama uložiti u zrakoplovnu vojnu bazu Zemunik.
HTZ u Zadarskoj županiji predstavio planove za digitalizaciju, bolju povezanost i razvoj održivog turizma
U okviru redovnih aktivnosti Hrvatske turističke zajednice (HTZ), danas je u hotelu Maškovića Han u Pakoštanima održan koordinacijski sastanak HTZ-a s predstavnicima turističkih zajednica...
Pročitaj VišeDetails
![VID_5912[2].JPG Foto: 057 info](https://www.057info.hr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/VID_59122-qjluzvgbo925npow3t9zlt3yinoahlh3z7wqhh260o.jpg)














