Hrvatska gorska služba spašavanja ovog je vikenda imala dvije istovremene akcije spašavanja u Nacionalnom parku Paklenica.
U subotu je na području Bukove staze jedna je osoba zadobila ozljedu noge. U akciji spašavanja sudjelovalo je pet spašavatelja HGSS – Stanica Zadar, po jedan član HGSS Split i HGSS Stanica Makarska, te helikopter MUP-a. Ozlijeđena osoba zemaljskim je putem transportirana do helidroma iznad planinarskog doma u NP Paklenica, odakle je helikopterom prevezena do vozila hitne medicinske službe.

Istovremeno je pet spašavatelja iz HGSS stanica Split, HGSS Stanica Zlatar Bistrica, HGSS Stanica Orebić i Zadar krenulo u potragu za starijom izgubljenom osobom na području Anića kuka. Osoba je pronađena u predjelu Ovčjeg kuka, s ozlijeđenim rukama. Obje akcije uspješno su završene, a unesrećenim osobama pružena je potrebna pomoć. U akcijama je sudjelovao i dio spašavatelja koji su se tada nalazili u Starigradu na ispitu za gorskog spašavatelja. Sažmi
















