U 2025. u odnosu na prethodnu godinu broj živorođene djece porastao je za 1,3%, tj. rođeno je 410 djece više nego u 2024. Ukupan broj rođenih u 2025. bio je 32 600 djece, od toga 32 479 živorođene i 121 mrtvorođeno dijete. Od 32 479 živorođene djece, rođeno je 16 659 ili 51,3% muške djece i 15 820 ili 48,7% ženske djece.
Stopa nataliteta (živorođeni na 1 000 stanovnika) u 2025. iznosila je 8,4.
Podaci su to Državnog zavoda za statistiku. Samo 44 grada i općine od ukupno 555 jedinica lokalne samouprave ostvarila su pozitivan prirodni prirast, a među njima su i Bibinje.
Načelnik Općine Bibinje Šime Sekula ističe kako takvi rezultati nisu slučajni, već potvrđuju dugogodišnji trend razvoja mjesta.

S otvorenju trećeg dječjeg vrtića u Bibinjama
– Baš prije nekoliko dana izašli su podaci Državnog zavoda za statistiku. Samo 44 općine i grada od ukupno 555 jedinica lokalne samouprave ostvarilo je pozitivan prirodni prirast, a među njima su i Bibinje, koja tradicionalno imaju pozitivan prirodni prirast. Mislim da je to dobar pokazatelj da Bibinje ne stagnira, nego raste. U Bibinjama se rađa više djece nego što umire, izjavio je za Radio Zadar načelnik Sekula.
Ovo su brojke za sve DZS za sve općine i gradove Zadarske županije u 2025.
Grad Zadar ima negativne trendove – više je umrlih nego što je rođeno – 828:662, a ni statistika brakova nije baš perspektivna koliko god da se sale za vjenčavanje unaprijed rezerviraju.

Jedno od posljednjih utočišta Zadrana vjernih Gradu – kafić Doma na dnu Varoške ulice
Lani je, naime, sklopljena 321 braka, a razvedeno ih je 86.
Na razini Hrvatske u 2025. sklopljeno je 17 270 brakova, a 5 674 je pravomoćno razvedena braka, prema državnoj statistici.



















