Ravnatelj zadarska bolnica najnovijim natječajem traži 22 gotova specijalista, a zapravo se radi o ponovljenom natječaju od 17. rujna 2025. godine.
U njemu nije bilo ni roka za prijavu, pa bi to bio natječaj u kategoriji stalno otvorenog.
Ali je natječajem propisano zakonsko pravo prednosti u slučaju više prijavljenih. Prema službenim objavama na mrežnoj stranici OB Zadar, nitko nije pokazao interes da se zaposli, a natječaj nije ni poništen.
Tim natječajem, otvorenim prije četiri mjeseca traže se liječnici specijalisti dermatologije, sa specijalizacijom iz imunologije jer je jedina specijalistica iz tog područja u procesu odlaska.
Oglašena su radna mjesta za specijalizacijom ORL, kliničke radiologije, psihijatrije, pedijatrije, transfuzijske medicine, oftalmologije. Traži se i abdominalni kirurg te kirurg traume.
Zadarska bolnica raspisala je po dva mjesta za specijaliste interne medicine, ginekologije, anesteziologije, onkologije i radioterapije te standardno patologije koja je također Odjel bez liječnika sa specijalizacijom tog krucijalnog dijela bolničke usluge.















