Krajem siječnja, pročelnik Robertino Dujela najavio je veliku komunalnu akciju sanacije određenih oštećenih prometnica s naglaskom na šahtove.
Iako vozači već godinama voze preko utonulih šahtova na raskrižju Ulice Hrvoja Ćustića uz rotor, a obližnji stanari slušaju noćnu buku udaraca u izbočenu metalni poklopac, akcija sanacija planirana je u izbornoj godini. I začudo, tehnički proračun nije prepreka.
Sreću čine stvari male kada su metalni slivnici za oborinske ili šahtovi za otpadne vode kada su postavljeni u razini asfalta na kolniku.

Izgleda je to je veliko umijeće kojeg izvođači radova teško mogu dosegnuti ako nadzornik kao u slučaju Puta Stanova ne bdije nad njima.
Pokazuje to slučaj Puta Murvice, gdje su komunalci obilježili ulegnute slivnike na tri mjesta. Radi se o dijelu kolnika koji je 2023. godine zamijenjen u radovima naknadne aglomeracije. Do postavljanja većih cijevi za kanalizaciju došlo je zbog toga što se uz tu ulicu planirala, a sada se već gradi stambena zgrada sa 127 stanova.
Broj korisnika sustava odvodnje time će biti znatno povećan, pa je gradska vlast iskoristila priliku da se poveća kapacitet kanalizacije.
Izvođač radova tada, kao i onaj tko to treba sanirati isti je, s obzirom da Filius ima ugovor za održavanje gradskih cesta.
Odvodi oborinskih voda su se ulegnuli, a kada će se izdići, nije na vidiku – znakovi upozorenja kao i zaštitne ograde, postali su standardi komunalnog neodržavanja grada.
Iz Odvodnje smo danas dobili reagiranje: vezano za stanje slivnika u ulici Put Murvice, obavještavamo Vas kako su nepravilnosti uočene te se sukladno proceduri obavijestio Nadzor koji je izdao odgovarajuću uputu Izvođaču radova za otklanjanje nedostataka u jamstvenom roku o trošku Izvođača radova, napisali su.
Radovi na tom dijelu Murvičke bili su 2023.

















