Dio zadarskih umirovljenika još uvijek nije dobio 370 eura obećanih uz obilježavanje Dana grada Zadra. Novac je u proračunu osiguran amandmanom nezavisnog vijećnika Enija Meštrovića, prošlog mjeseca uplaćen je na račun Hrvatske poštanske banke te su ga poštari trebali dostaviti na adrese korisnika. Začudo, dvadesetak dana kasnije još uvijek se javlja veći broj umirovljenika do kojih novac nije došao.
Podsjetimo, pravo na novčanu pomoć imaju umirovljenici s prebivalištem na području grada Zadra, čija mirovina ne prelazi iznos od 670 eura i koji su evidentirani na popisu umirovljenika kojim raspolaže Središnja služba Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje Zagreb. S obzirom da se radi o preko 10 tisuća korisnika, u Gradskoj upravi pokušali su isplatu organizirati preko bankovnih računa.
– Obratili smo se HZMO-u koji raspolaže takvim podacima, ali kako su oni zauzeti svojim temeljnim poslom te su u isto vrijeme obrađivali naknade koje isplaćuje država, nisu pristali na angažman, unatoč ponuđenoj naknadi. Obraćali smo se na više adresa i na kraju uspjeli postići dogovor s Hrvatskom poštom. Znamo da bi svi voljeli da su novac dobili odmah, ali s obzirom na količinu posla zadovoljni smo ovim što su do sada napravili, kaže pomoćnik pročelnika UO za socijalnu skrb i zdravstvo Jakov Vidović.
Dobra je okolnost da svi oni koji nisu dobili mirovinu mogu doći do nje tako što će ju uz predočenje osobne iskaznice podignuti u sebi najbližem poštanskom uredu prema kućnoj adresi.
Treba dodati i kako oko 1.700 umirovljenika koji pored hrvatske mirovine ostvaruju pravo i na inozemnu mirovinu novčana pomoć neće biti dostavljena dok u Gradsku upravu ne dostave dokaz da im ukupni iznos domaće i strane mirovine nije preko 670 eura.

















