U Policijskoj upravi zadarskoj postoje dvojica zamjenika načelnik Antona Dražine. On je potpisao rješenje za to radno mjesto, prvo Nikoli Šindiji a potom Ivanu Gambiraži.
Na stranici PU zadarske zamjenik načelnika službeno je Gambiraža i na tom je rukovodećem mjestu od svibnja 2022. godine.
Šindija je raspoređen na neko drugo mjesto koje nije rukovodeće i prema pravilima policijske službe taj podatak nije za javnost.
Ipak, javnost propitkuje kako je moguće da Dražina potpiše dva rješenja o imenovanju svojih zamjenika.
Odgovor i tumačenje koje smo dobili iz PU zadarske je prilično pravnički nerazumljivi. Poziva se na Zakon o policiji i teško ga je prevesti na konkretan slučaj.
„Zbog potreba službe od strane Ministarstva unutarnjih poslova donesena su rješenja o privremenom premještaju na radno mjesto zamjenika načelnika policijske uprave, dok je dotadašnji zamjenik privremeno premješten u drugu ustrojstvenu jedinicu.
Zakon o policiji u članku 73. regulira institut privremenog premještaja i to na način da, između ostalog, propisuje mogućnost privremenog premještaja policijskog službenika do povratka odsutnog policijskog službenika kojeg zamjenjuje.
Navedena odredba primijenjena je i u konkretnom slučaju te činjenica da je jedan policijski službenik premješten u zamjenu za drugog, odsutnog policijskog službenika, sama po sebi podrazumijeva da policijski službenik trajno raspoređen na radno mjesto zamjenik načelnika Policijske uprave zadarske (a privremeno raspoređen na drugo mjesto) ne obavlja poslove tog radnog mjesta već poslove konkretno obavlja privremeno premješten policijski službenik, navodi se u prvom dijelu odgovora.
U drugom dijelu odgovora proizlazi kako zakonski, bivši zamjenik načelnika ima pravo na tu plaću iako je na daleko nižem radnom mjestu.

Potkrijepljeno je zakonskim tumačenjem:
Nadalje, spomenuti članak Zakona u stavku 2. propisuje da u slučaju iz stavka 1. (privremeni premještaj) policijski službenik ima pravo na osnovnu plaću ostvarenu na radnom mjestu s kojeg je premješten, ako je to za njega povoljnije. Spomenuta odredba postoji prvenstveno radi zaštite materijalnih prava policijskog službenika i u svrhu sprječavanja dovođenja istog u nepovoljniji položaj u slučajevima kada je zbog potreba službe, potrebno privremeno obavljanje poslova nekog drugog radnog mjesta za koje je utvrđena manja plaća od one koju bi ostvarivao da obavlja poslove radnog mjesta na koje je raspoređen. Naime, drugačije postupanje bilo bi protivno osnovnim načelima radnog prava.
Iz PU zadarske su zaključili kako su u navedenom slučaju poštivane su pozitivne zakonske odredbe i ne može se govoriti o tome da dva policijska službenika obavljaju poslove istog radnog mjesta niti je navedenim zakonitim postupanjem nastala šteta za Državni proračun.
















