U Zadru je popisano 41 223 stambene jedinice, a prema posljednjem popisu u 4 521 stanu nitko ne živi, naveo je Gvido Stipčević zanimljiv podatak za govornicom Gradske vijećnice i pitao autore i izrađivače Prostornog plana Grada Zadra za koga se onda šire stambene zone. Je li se to grade stanovi za Zadrane ili moderne vikendice, pitao je Stipčević.
Za Europu, ispalio je gorku istinu pročelnik graditeljstva Matko Segarić, a onda se ispravio s dodatkom – za građane Hrvatske i Zadra.
Stipčević, koji se, kako smo naknadno doznali bavi trgovinom nekretninama, zapravo je svojom raspravom želio ukazati izrađivačima i autorima plana ne elementarne propuste. Prva je činjenica da predloženi Plan ne sadrži analizu stanja, a druga da ne planira razvoj.
Stipčević je to jednostavno pokazao službenim podacima iz statistike, a nakon što od autora i izrađivača Plana nije dobio odgovor zbog čega nisu planirali jednu školu za područje Jazina II koje se prema tom Planu povećavaju novogradnjama i populacijom. Škole se ne planiraju, kazali su mu autori i izrađivači Plana.
A zbog čega je ne mjestu Pazara ucrtan vjerski objekt, a tamo se nalazi škola uporan je bio Stipčević. Ma gdje to? Za one koji ne znaju to je prostor kod Trgovinskog centra Relja, gdje se nalazi odjel Industrijsko – obrtničke škole.
Kada je kompjutorskim povećanjem tog dijela Plana potvrđena Stipčevićeva opaska, izrađivači Plana morali su se ispričati. Ali slijedi novo pitanje: zbog čega se vjerski objekt nalazi na vrhu prostora nekadašnje vojarne Đ. Đakovića.
Još jedan odgovor iz topa, ovaj put izrađivača plana,: tamo je planiran vjerski objekt.
I tu je Gvido Stipčević došao na svoje: znači li to da se vjerski objekti mogu, a škole se ne mogu planirati u Prostornom planu Grada Zadra.
Novo košarkaško igralište na Kapetanskom parku u sklopu Sunset Sports Festivala – oslikao Shelton Hawkins
Kapetanski park je jedinstveno igralište na Poluotoku, smješteno na bastionu Citadela, dijelu UNESCO-ve svjetske baštine. Poseban je ovo prostor koji...
Pročitaj VišeDetails















