Na zagrebačkoj burzi i jučer se najviše trgovalo dionicama Ine. Štoviše, cijena dionice hrvatske naftne kompanije skočila je “u nebo”; Inine dionice prodavale su se za čak 3.300,10 kuna, što je najveća cijena od svibnja 2007. godine.
Ukupni promet dionica Ine na Zagrebačkoj burzi do 14 sati iznosio je više od 53,1 milijun kuna. Protrgovano je 16.258 dionica, što znači da je promet Ininih dionica na Zagrebačkoj burzi u srijedu bio za 6,7 milijuna kuna veći nego u utorak. Kako se približava krajnji rok MOL-ove ponude za otkup dionica, trgovina dionicama Ine se intenzivira.
Podsjećamo, MOL je ranije malim dioničarima ponudio otkup dionica Ine po cijeni od 2.800 kuna. Rok za prodaju dionica MOL-u ističe u petak 14. siječnja. MOL je svoju ponudu najavio u prosincu prošle godine, nakon čega su dionice Ine na burzi počeli kupovati i mirovinski fondovi pa je cijena dionica počela vrtoglavo rasti. Od 14. prosinca do danas na Ininim dionicama na burzi ostvareno je više od 1,31 milijardi kuna prometa.
Mađarski MOL, kao što je poznato, već posjeduje 47,16 posto dionica Ine, dok hrvatska vlada ima 44,84 posto dionica. MOL je najavio preuzimanje većinskog paketa u firmi, što je u Vladi dočekano s velikim negodovanjem pa se nagađa da su se mirovinski fondovi u kupovinu uključili upravo na zahtjev iz Banskih dvora.














