ZADAR– Kroz Zračnu luku Zadar prošlog je mjeseca prošlo 58 408 putnika što je srpanjski rekord u povijesti zadarskog aerodroma.
U kolovozu se očekuje 60 tisuća putnika zbog Talijana i povećanog broja letova, optimistične su najave iz Zemunika.
Iako do sada nije bilo zvučnih imena iz svijeta slavnih i poznatih, ove sezone i VIP terminal je u punom pogonu, budući da je taj posebni salon namijenjen putnicima bussines klase, odnosno onima koji stižu sa svojim privatnim avionima, doznajemo od direktorice Katice Pupić Bakrač.
Sezona će se upamtiti i redu među taksistima, koji je uveden zahvaljujući taxi Luliću, ali i rampama koje su postavljene na parkiralištu koji je njih namijenjen i kojeg su morali platiti. – Lulić je platio za sve svoje taksije, za 16 vozila, mada nisu svi na Zračenoj luci, a parkiranje plaća i 15 taksista od prije, navodi direktorica. U međuvremenu su uvedene i nove cijene, pa se putnici koji stižu zrakoplovima nešto jeftinije voze do Zadra nego li prošle godine. Uz početnih 20, odnosno 19 kuna, za svaki idući kilometar plaća se po devet kuna. U Zračnoj luci više ne slušaju žalbe svojih putnika da su ih taksisti „oderali” do Zadra.
No, nema sumnje da su putnici iz Zemunika i ove sezone za sve taksiste najveći zalogaj, odnosno najbolja zarada














