ZADAR – Malo bure na današnjoj sjednici Gradskog vijeća podignuo je tek SDP-ov vijećnik Željko Mikin, koji je u svojim standardnim upitima o SC Višnjik pitao je li istina da je tamo zaposlen brat pročelnika Marija Pešuta.
Vikao je pročelnik iz klupe da je to točno i da tamo mijenja sijalice, ali mu gradonačelnik Živko Kolega nije dao za govornicu.
-Ne znam je li to istina. Prvi put to čujem. Mi smo tamo angažirali menadžere od kojih tražimo da posluju tako da Grad što manje mora davati, ali da ne zapošljavaju po vezi ili podobnosti. Menadžer je zaslužan ako ima dobru ekipu, a kako je izabrao loše ljude, onda je to njegova odgovornost, jer prvi koji će dobiti otkaz je on, kazao je Kolega.
Pešutu je ipak predsjednik Gradskog vijeća dr Zvonimir Vrančić dao riječ, ali nakon onog što je Pešut izrekao, pokajao se. – Ja sa svojim bratom ne razgovaram već šest mjeseci, upravo zato jer nisam želio intervenirat kod Dina Baila. Brat je električar i Bailo ga je zaposlio jer je u tome jako dobar, ali moj brat i dalje sa mnom ne priča, ispričao je svoj slučaj pročelnik Mario Pešut.
Gradonačelnik Zadra je Mikinu, prvom direktoru DHM-a uzvratio lopticu
tako što je rekao da je Sveučilište uredilo bolji restoran u DHM-u koji ostaje za studentsku mladež. – Naša mladež uskoro dobiva novi DHM na daleko većem prostoru, pohvalio se Kolega.