ZADAR – Na površini od 30.000 metara četvornih na području Sabunika, Općina Privlaka uskoro kreće u uređenje svoje prve poduzetničke zone koja će otvoriti između 50 i 60 novih radnih mjesta. Poslovna zona bit će podijeljena na 10 jednakih parcela, a poduzetnici koji dobiju zemljište u Sabunikama imat će obavezu novih zapošljavanja, potvrdio nam je načelnik općine Željko Grbić, dodajući kako je trenutačno u tijeku uknjižba tog zemljišta.
Uz poslovnu zonu u Privlaci uskoro počinje realizacija nekoliko velikih projekata uređenja centra mjesta, točnije poteza od crkve do groblja te Glavnog porta. Iako su potrebni projekti napravljeni još prije tri godine, cijeli posao koči sanacija porta, o kojoj ovisi nova regulacija i prometno rješenje. U centru Privlake, naime, gradit će se kružni tok, a parkiranje će biti zabranjeno.
– Točno je da smo planirali to uređenje završiti do početka turističke sezone, ali država kao investitor tek je sada izabrala izvođača za sanaciju porta. Taj će posao trajati deset mjeseci, a prva faza projekta teška je 18 milijuna kuna, kaže načelnik Grbić. U sklopu uređenja centra, gradit će se tržnica i parkiralište, za što je Općini Privlaka potreban interventni otkup zemljišta. Za tu će namjenu biti izdvojeno oko milijuna kuna, a za uređenje tržnice oko 400 tisuća.
Pred realizacijom je, također, i tri godine stara odluka o uređenju Perivoja dr. Franje Tuđmana. Riječ o parku veličine 8500 metara četvornih u centru mjesta, preko puta osnovne škole, za čiji je povrat Općina Privlaka već uložila zahtjev Hrvatskim šumama. Projekt uređenja perivoja već je izrađen, kao i bista prvog hrvatskog predsjednika koja će u njemu biti postavljena.