ŠIBENIK – Ako je suditi prema članku objavljenom u Zadarskom listu, s odvjetnicima zapovjednika JVP Šibenik Dražena Slavice, koji su zatražili njegovo puštanje iz pritvora slažu se i članovi obitelji i prijatelji vatrogasaca poginulih na Kornatu.
Napominju kako je Slavica u vatrogastvu 15 godina i ne vjeruju u njegovu krivnju, kao što ne vjeruju u krivnju Paška Petrine i Dina Klarića. Rezultatima istrage također ne vjeruju i tvrde kako je pred Vladu i hrvatsku javnost iznesen niz netočnih podataka, te kako je "cijela priča pomno zapakirana da bi se abolirali odgovorni iz vatrogasne zajednice, ali i MORH-a, DUZS-a i drugih nadležnih institucija.
Vatrogasac iz Šibenika s tridesetogodišnjim stažem Mirko Dunkić sumnja u priču o eruptivnom požaru i napominje kako "nitko više ne spominje izvještaj splitskog patologa koji je ustvrdio kako su na vatrogascima nađene čestice benzina". Dunkić, koji je inače vjenčani kum Joška Klarića i krsni kum poginulog mu sina Dina Klarića, slaže se s izjavom predsjednika Mesića.
– Politika je sve odradila. Predizborna je godina, a jedini tko smije nešto reći je predsjednik Mesić. Iako je napadnut zbog svoje izjave, on je bio u pravu. Nije rekao da je avantura bilo ići na Kornat, nego to što su na požar poslani bez kapi vode. I to je ono ključno cijeloj priči, naveo je Dunkić, a prenio Zadarski list. Dunkić je također dodao kako Klarić ne može snositi nikakvu odgovornost, jer "niti je donio krivu procjenu, niti je upravljao helikopterom".
– Nikad jedan zapovjednik ne bi donio odluku da ih se iskrca kilometar dalje od vode, svog jednog sredstva za rad, pojašnjava Dunkić, navodeći kako, iako se u normalnim okolnostima može sugerirati pilotu gdje da sleti, on ne može oštećen sletjeti na brdo kada puše olujno jugo.
Dinko Stančić, otac poginulog sedamnaestogodišnjeg Marka tvrdi kako je rezultat istrage velika laž i kako "zlikovci u Vladi zataškavaju cijeli slučaj i krivnju visokopozicioniranih dužnosnika i čelnih ljudi nadležnih institucija pokušavaju svaliti na dva čovjeka".
– Svi su pogriješili. I djecu su slali, bez vode, iz svojih ureda. Tornado je laž da sebe izvuku. Tijela su im bila jedini štiti, a voda spasa, kazao je Stančić.
















