ZADAR– Gregor Fučka, Dino Rađa, Mirko Novosel, Dejan Bodiroga, Bogdan Tanjević, Petar Skansi, Rato Tvrdić, Ljerka Ćosić, Damir Šolman, Aleksandar Petrović i zlatna generacija zadarskih košarkaša iz sezone 1974/75, samo su dio uzvanika koji će svojom nazočnošću uveličati košarkaški turnir Zadar Basketball Tournament, najavili su iz Sport Eventa koji organiza turnir.
Od 18. do 21. rujna u dvorani Krešimira Ćosića šest će se momčadi, od kojih su četiri sudionici Eurolige, boriti za naslov prvog pobjednika turnira. Galatasaray, Fenerbache, Cedevita, Alba, Darussafaka i Zadar i čak 16 igrača koji su nastupili na nedavno završenom Svjetskom prvenstvu jamče istinski košarkaški spektakl kojeg će svojim nastupom začiniti popularne ljubljanske plesačice Zmajčice. Prepoznali su to i novinari. Organizatori su do sada zaprimili 104 zahtjeva za akreditacije.
Osim novinara lokalnih novina, portala, radio postaja i televizija svoj su dolazak najavili pripadnici sedme sile iz Šibenika, Splita, Zagreba, Čačka, Njemačke, Turske… Dolazi i velik broj menadžera i skauta. Turnir u Zadru pohodit će i predstavnici Eurolige. Oni dolaze procijeniti ima li u Zadru organizacijskih mogućnosti za domaćinstvo Euroleague Junior Tournamenta za sljedeću godinu.
I vodstvo ABA lige stiže u Zadar. U vrijeme trajanje turnira u “najkošarkaškijem gradu na svitu” održat će se Skupština ABA lige, a turnir neće propustiti niti vrh Hrvatskog košarkaškog saveza. Veliko je zanimanje i među zadarskim navijačima koji će imati prigodu prvi puta vidjeti kakvu momčad je Zadar pripremio za novu.
















