BEOGRAD Veslači zadarskog ”Jadrana” Mate Ledenko i Mile Čakarun nastupili su na međunarodnoj regati u Beogradu u disciplini dvojca bez kormilara u sklopu još jedne provjere juniorskih kandidata za sastav hrvatske izborne vrste.
Regata je održana u dva dana, odnosno u subotu i nedjelju, a prvog dana natjecanja Mate Ledenko i Mile Čakarun nastupili su u jutarnjim kvalifikacijama u kojima su osvojili prvo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj skupini te se izravno plasirali u finale u kojem su zauzeli drugo mjesto iza vrlo dobre posade dvojca bez kormilara beogradskog ”Partizana”.
Drugoga dana natjecanja u Beogradu Mate Ledenko i Mile Čakarun opet su veslali u dvojcu bez kormilara, ali su ovoga puta uspjeli uvjerljivo pobijediti u finalu sa vrlo dobrim vremenom od 6 minuta 54 sekunde ispred posade ”Danubiusa” iz Novog Sada čime je nastavljen dobar niz rezultata ovoga dvojca kojemu je glavni cilj nastup na Svjetskom prvenstvu juniora početkom kolovoza u češkim Račicama.














