ZADAR – Ostalo je još samo stotinjak najskupljih ulaznica za koncert irskih rokera U2 u Zagrebu. U ponoć je počela internetska prodaja ulaznica, a od 9 ujutro otvorena su i prodajna mjesta diljem Hrvatske.
Fanovi su se diljem Hrvatske, pa tako i u Zadru vrlo rano okupili ispred prodajnih mjesta kako bi došli do željene ulaznice. Sustav za plaćanje preko interneta je većini ostao nedostupan jer se zbog velikog interesa sustav nekoliko puta rušio.
Kako javlja HRT, iz Lupa promocije poručuju da je rušenje servera zbog prevelikog broja istodobnih zahtjeva uobičajena stvar, jer riječ je o desecima tisuća zahtjeva. Međutim, fanovi se na internetskim forumima pitaju zašto nisu odmah prebačeni na server inozemnih partnera, jer je, primjerice na slovačkoj stranici prodaja išla glatko. Ovako su nekoliko sati pokušavali platiti željene ulaznice.
Mnogi su ostali razočarani i u Zadru gdje se velika gužva stvorila na nekoliko prodajnih mjesta. Na Kalelargi je dvjestotinjak ljudi čekalo u redu od Dallas shopa sve do Narodnog trga. Djevojka koja je bila četvrta u redu, nakon više od 5 sati čekanja, kupila je zadnju ulaznicu od 250 kuna. Nedugo zatim, rasprodao se i travnjak, a oko 10:00 sati prodavale su se posljednje ulaznice od 750 kuna. Mnogi su tako, nakon dugog čekanja na hladnoći, ostali promrlih prstiju a suznih očiju.
Podsjetimo, spektakularni, prvi nastup u Hrvatskoj U2 će održati 10. kolovoza na maksimirskom stadionu. Nadamo se da će se fanovima koji su dobili ulaznicu isplatiti uloženi novci i veliki trud, a onim drugima poručujemo da ukoliko su željni dobrog rocka u živo, dođu na Depeche mode.