Trgovačko društvo Nasadi promijenili su cijene godišnje naknade grobnih mjesta na grobljima kojima upravlja, očekivano naviše.
Prema prijedlogu direktora društva Josipa Krnčevića, gradonačelnik Šime Erlić odobrio je novi cjenik, koji je stupio na snagu u prosincu prošle godine. Naknade za korištenje grobnog mjesta i grobnice ovisno o tipu grobnice te groblju na kojem se grobno mjesto nalazi povećane su za Gradsko groblje u rasponu od oko 4 eura do 7 eura, Belafuža 12 eura, Kožino, Crno (Sveti Nikola i Sveti Petar) te ploča Ploča po 8 eura bez PDV-a,
Na Gradskom groblju tako je sada okvirna cijena naknade za grobno mjesto od 42 do 48 eura, u Belafuži 35 eura, a na ostalim grobljima godišnja je naknada 30 eura. Naknada za pretince iznosi 15 eura.
– Cijene godišnje grobne naknade na grobljima kojima upravlja Nasadi d.o.o., nisu se mijenjale dugi niz godina. Godišnja grobna naknada je obavezna naknada koju korisnici plaćaju upravi groblja za održavanje zajedničkih dijelova groblja, uključujući hortikulturu, ceste, staze, odvoz smeća i komunalnu infrastrukturu. Račun za godišnju grobnu naknadu ispostavlja se jednom godišnje, na dvije uplatnice, ističe Krnčević.
Naknadu za korištenje grobnog mjesta i grobnice plaćaju korisnici grobnog mjesta koji su upisani u grobni očevidnik, osim ako korisnik ne dostavi Upravi groblja pisanu suglasnost na temelju koje druga osoba preuzima obvezu plaćanja godišnje grobne naknade. U slučaju sukorisništva grobnog mjesta, grobnu naknadu plaća svaki od korisnika osim ako se ne dogovore drugačije.
Sredstva se koriste za namirenje zajedničkih troškova na groblju (uređenja i održavanja groblja, utroška vode, odvoza otpada, čišćenja pristupnih staza i zelenih površina te drugih troškova).
Na Gradskom groblju je evidentirano 6.760 korisnika grobnih mjesta koji plaćaju naknadu.















