U nastavku prenosimo priopćenje SDP-a Grada Zadra i Zadarske županije, čiji su članovi jutros na Gradskom groblju Zadar odali počasti svima koji su se suprotstavili fašističkoj okupaciji i dali svoje živote za slobodu ovih naših prostora, povodom obilježavanja Dana antifašističke borbe:
Dan antifašističke borbe obilježavamo u spomen na 22. lipnja 1941. godine, kada je u Brezovici kod Siska osnovan Prvi sisački partizanski odred – prva oružana postrojba otpora fašizmu u okupiranoj Europi.
Antifašistička Hrvatska je tada rekla NE fašizmu.
Ponosni smo na žene i muškarce koji su stali u obranu svog naroda, slobode i mira.
Danas kada svjedočimo rastu govora mržnje, povijesnog revizionizma i pokušajima relativizacije zločina, naša je dužnost čuvati istinu, prenositi je novim generacijama i boriti se protiv svih pojava fašizma.
Zato ovaj dan nije samo spomen na prošlost, on je obveza za budućnost i putokaz solidarnosti.
Temelj naše domovine je antifašizam!
Bez antifašizma nema demokracije, slobode i pravde.
Bez antifašizma nema Republike Hrvatske i Europe.
Sretan nam Dan antifašističke borbe!
U počast svima koji su se suprostavili fašističkoj okupaciji i u ideal slobode utkali svoje živote.














