ZADAR- Tvrtka „Obala i lučice” danas je unajmila najveću dizalicu kojom je u more vraćen „moroskok”.
Ta morska fontana, koju je Zadar uz pomoć Tankerske plovidbe, kao turističku atrakciju dobio prije sedam godina, bila je proteklih mjesec dana na uobičajenom remontu. – Dva puta godišnje je dižemo vani, kako bi obnovili zaštitu na fontani i to nas održavanje godišnje košta oko 50 tisuća kuna, kazao je Zvonko Višak iz te gradske tvrtke. Trošak električne energije plaća Grad Zadar u sklopu javne rasvjete.
„Moroskok” je u zimskom periodu radio od 20 do 23 sata. – Štedjeli smo, jer zimi baš i nema turista, pojašnjava Višak. Znalo se dogoditi da „moroskok” ostane svijetliti i preko dana, a to je bilo, zato, što pod utjecajem mora zna „zaštekati”, kaže Višak.
Večeras bi morska fontana počela bacati mlaz i svjetlo u 21 sat pa će svijetliti sve do 1 sat po ponoći. I tako cijelo ljeto, iako, pored morskih orgulja i Pozdravu sunca, nitko ne svrstava „moroskok” u turističku atrakciju Zadra.
















