Diljem Zadarske županije prigodnim programom obilježit će se 22. obljetnica vojno – redarstvene operacije Oluja kad se slavi Dan pobjede i domovinske zahvalnosti te Dan hrvatskih branitelja.
Iz sjedišta Zadarske županije objavljen je detaljan raspored programa obilježavanja po gradovima i općinama u Zadarskoj županiji.
ZADAR
SRIJEDA, 2. kolovoza;
21 sat, Koncert JAZZ orkestra Oružanih snaga Republike Hrvatske, Atrij palače Cedulin
PETAK, 4. kolovoza;
9 sati, Polaganje vijenaca, Gradsko groblje, Središnji križ
SUBOTA, 5. kolovoza;
6 sati, Biciklijada Zadar – Knin, Put vjetra put Oluje, Put Stanova 3, ispred BK Zadar
8 sati, Budnica Gradske glazbe Zadar gradskim ulicama
8 sati, 19. ribolovno natjecanje Oluja kup 2017., Zadarski kanal
10 sati, Moto defile Od Branimira do Zvonimira, Branimirova obala
22 sata, Koncert Kreše Perovića i klape Donat, Obala kralja Petra Krešimira IV.
24 sata, Vatromet, Obala kralja Petra Krešimira IV.
NEDJELJA, 6. kolovoza;
10 sati, Sveta misa za Domovinu, crkva sv. Šime
19 sati, 6. atletska utrka Pozdrav Domovini Kup Oluje 2017., SRC Višnjik
BENKOVAC
SUBOTA, 5. kolovoza;
21 sat, Koncert grupe Gazde, Trg domovinske zahvalnosti
23 sata, Vatromet
BIBINJE
SUBOTA, 5. kolovoza;
19 sati, Lovački stol, Taline, i gastro manifestacija, Frnaža
BIOGRAD NA MORU
PETAK, 4. kolovoza;
20 sati, Biogradska noć, riva
GRAČAC
SUBOTA, 5. kolovoza;
10 sati; Sveta misa, crkva Ivana Krstitelja
16 sati; Memorijalni turnir Mario Majstorović – Miki,
gradski stadion
KALI
ČETVRTAK, 3. kolovoza;
22 sata, Koncert klape Rišpet, mul
PETAK 4. kolovoza;
13 sati, Defile ribarskih brodova Zadarskim kanalom
20 sati, Koncert grupe Magazin, mul
NOVIGRAD
SUBOTA, 5. kolovoza;
9 sati, Biciklijada Novigrad – Posedarje, Noškić
20 sati, Ribarska fešta, riva
PAG
SUBOTA, 5. kolovoza;
19 sati, Promenadni koncert Gradske glazbe Pag, riva
21 sat, Pučka fešta i vatromet, riva
PAKOŠTANE
SUBOTA, 5. kolovoza;
21 sat, Koncert klape Puntamika, riva
POLAČA
SUBOTA, 5. kolovoza;
20 sati, Smotra folklora Oj, Polačo, dok ti ime traje,
pored OŠ Franka Lisice
STANKOVCI
SUBOTA, 29. srpnja;
10 sati, IX. Međunarodni boćarski turnir sjećanja na
branitelje stankovačkog kraja, tereni boćarskog kluba
Stankovci u Velimu
STARIGRAD
SUBOTA, 5. kolovoza;
19.30 sati i 21 sat, Promenadni nastup orkestra limene
glazbe i mažoretkinja Vrbovec, Trg Zukve u Selinama i
Trg Stjepana Radića u Starigradu
21 sat, Glazbeni program, riva Bikarija
SVETI FILIP I JAKOV
SUBOTA, 5. kolovoza;
11 sati, Sveta misa za poginule hrvatske branitelje,
župna crkva sv. Filipa i Jakova
12 sati, Kulturno-zabavni program, riva
22.30 sati, Zabavni program, riva
ŠKABRNJA
SUBOTA, 5. kolovoza;
19 sati, Večer folklora, Trg doktora Franje Tuđmana
21 sat, Koncert Duška Lokina, Marine Tomašević i Đoa
Maračića Makija, Trg doktora Franje Tuđmana
TKON
PETAK, 4. kolovoza;
17 sati, Otvaranje izložbe Projekt otok, Dom za kulturu
SUBOTA, 5. kolovoza;
20 sati, Slavonska večer, nastup pjevačke skupine Baje,
na mulu