U Zadru su u četvrtak održano atletsko natjecanje učenika osnovnih škola Zadarske županije - Erste Plava liga.

Na borilištu atletskog stadiona Športskog centra Višnjik nastupilo je 350 atletičarki i atletičara, učenika trećih, četvrtih, petih i šestih razreda osnovnih škola.

Učenici trećih i četvrtih razreda su nastupili u disciplinama 60 m, 300 m, bacanje vortexa i skok u dalj, a petih i šestih u utrkama na 60 m i 600 m te bacanju kugle i skoku u dalj.

Po dvoje prvoplasiranih iz svake discipline osiguralo je nastup na zagrebačkom finalu zakazanom za 15. rujna 2020. godine, dok su trećeplasirani dobili status prve rezerve. Osim u Zadru kvalifikacije se održavaju u Rijeci, Osijeku, Kninu, Makarskoj, Puli, Vukovaru, Čakovcu i Zagrebu.

Ovo su osvajači medalja na zadarskim kvalifikacijama Erste Plave lige:

6. RAZREDI:

60 m djevojčice:

1. Sara Stijepić
2. Valentina Šimunac
3. Korina Vuksan Ćusa

600 m djevojčice:

1. Melani Pavlović
2. Katarina Madžar
3. Mare Mijolović

Skok u dalj djevojčice:

1. Sara Stijepić
2. Katarina Madžar
3. Jana Bujan

Bacanje kugle djevojčice:

1. Melani Pavlović
2. Jana Bujan

60 m dječaci:

1. Lucijan Bajat
2. Karlo Lučić
3. Luka Ivanović

600 m dječaci:

1. Lucijan Bajat
2. Filip Zekanović
3. Luka Ivanović

Skok u dalj dječaci:

1. Grgo Anzulović
2. Karlo Lučić
3. Alen Grabovac

Bacanje kugle dječaci:

1. Deny Colić
2. Luka Tkalčić
3. Valanetino Simičić

5. RAZREDI:

60 m djevojčice:

1. Luna Mandić
2. Nina Vrdoljak
3. Marta Marinović

600 m djevojčice:

1. Hana Miloševski
2. Buga Marfat
3. Mia Tkalčić

Skok u dalj djevojčice:

1. Luna Mandić
2. Marta Marinović
3. Jeanine Matija Coldeboeu

Bacanje kugle djevojčice:

1. Ana Knežević
2. Ema Nižić
3. Marta Magaš
60 m dječaci:

1. Leo Ivković
2. Stipan Bobanović
3. Dominik Viduka

600 m dječaci:

1. Roko Kapitanović
2. Mikula Miočić
3. Niko Gulan

Skok u dalj dječaci:

1. Leo Ivković
2. Dominik Knežević
3. Dominik Viduka

Bacanje kugle dječaci:

1. Niko Šegarić
2. Niko Prtenjača
3. Niko Mandić

4. RAZREDI

60 m djevojčice:

1. Tonina Zrilić
2. Darija Kovač
3. Maja Tepša

300 m djevojčice:

1. Darija Kovač
2. Iva Gabrul
3. Karla Miletić

Skok u dalj djevojčice:

1. Tonina Zrilić
2. Marija Rudeš
3. Lina Glavan

Bacanje vortexa djevojčice:

1. Tea Bajić
2. Luna Balat
3. Lea Topić
60 m dječaci:

1. Noa Stipić
2. Borna Krapić
3. Roko Mate Uskok

300 m dječaci:

1. Dorijan Jurešić
2. Stipe Čulina
3. Marino Anić

Skok u dalj dječaci:

1. Noa Stipić
2. Venci Šimunić
3. Luka Kapitanović

Bacanje vortexa dječaci:

1. Matej Tomašković
2. Roko Škara
3. Frane Bajković

3. RAZREDI:

60 m djevojčice:

1. Stela Pleša
2. Fani Jurjević
3. Natali Barišić

300 m djevojčice:

1. Lucija Ivon
2. Lara Hromin
3. Hana Marcelić

Skok u dalj djevojčice:

1. Fani Jurjević
2. Petra Šoša
3. Stela Pleša

Bacanje vortexa djevojčice:

1. Lana Jurinović
2. Lara Hromin
3. Nika Baričević

60 m dječaci:

1. Josip Višić
2. Mario Fabijan
3. Luka Lovrinović

300 m dječaci:

1. Mario Fabijan
2. Ante Šimun Šikić
3. Frane Vrkić

Skok u dalj dječaci:

1. Josip Višić
2. Luka Lovrinović
3. Zvonimir Tino Botunac

Bacanje vortexa dječaci:

1. Duje Škulić
2. Antonio Matanović
3. Matija Vujević