U organizaciji Plivačkog kluba Dupin iz Biograda na Moru, završen je 16. plivački maraton Biograd 2019. u dužini od 3500 m, a nešto ranije i 10. memorijalna utrka Dino Eškinja koja se plivala u dužini od 1000 metara. Vrijeme i uvjeti za plivanje su bili izvrsni. Na obje utrke nastupio je veliki broj plivača i rekreativaca, po 93 na svakoj, odnosno na obje utrke je ukupno nastupilo 186 natjecatelja. Pehari i odličja za najuspješnije sudionike na obje utrke su podijeljeni velikom broju natjecatelja po kategorijama, a izdvojit ćemo samo neke.

Na maratonskoj utrci 3500 m ukupni pobjednici u muškoj konkurenciji su bili:

ĐURIĆ FILIP, PK DUBRAVA, :44:22
MATIĆ PETAR, POŠK: 44:32
GLUHAK TIN, PK DUBRAVA, :44:35

Kod žena ukupne pobjednice na 3500 metara su bile:

BULIČIĆ ANTONIA, KDP SPLIT, :46:07
ARALICA LUCIJA 1997 HAKDP MLADOST, :46:42
SVEDROVIĆ TARA 2006 HAPK MLADOST, :47:56

Na memorijalnoj utrci Dino Eškinja ukupni pobjednici u muškoj konkurenciji su bili:

VUKIČEVIĆ ROBERT, PK ŠIBENIK :10:21
PERČINIĆ KARLO, HAPK MLADOST :10:25
GRGIĆ DUJE, PK JADERA :10:43,

Kod plivačica na 1000 m pobjednice su bile:

ČIGIR MELISSA, HAPK MLADOST :11:15
MARTIĆ IVA, HAPK MLADOST :11:26
RAIĆ MARIJA, HAPK MLADOST :11:31

Svakako valja još spomenuti i najstarijeg i najmlađeg sudionika maratona, a to su Ivica Čulina, PK Jadera, rođen 1950. te Luka Radas, PK Dupin, rođen 2008. godine.

Organizator Plivački klub Dupin je također nagradio i najbrže domaće plivače na 3500 m, a to su SEKHAR DANIELA, PK Dupin kod plivačica te MRVICA KARMELO VK Biograd kod plivača.

Pobjednici po starosnim kategorijama utrke na 3500 metara:

kategorija 12 i mlađi Ž:

MILJANIĆ MAŠA, HAKDP MLADOST
BRKIČIĆ LUCIJA, PK MEDVEŠČAK
HERCEG RITA, KDP DONAT

kategorija 12 i mlađi M:

KUKOČ MARIN KREŠIMIR KDP SPLIT
KUKOČ IVAN BRANIMIR KDP SPLIT
JANČIĆ JURAJ, ZPK

kategorija 13 do 15 Ž:

SVEDROVIĆ TARA, HAPK MLADOST
ŠOŠTARIĆ EVA, DONAU WIEN
KUMAN MARIJA, PK JADERA

kategorija 13 do 15 M:

REBIĆ TIN, HAPK MLADOST
FILKOVIĆ MATTEO
ČERBA PAOLO, PK DUBRAVA

kategorija 16 do 19 Ž

BULIČIĆ ANTONIA ,KDP SPLIT
KALINIĆ LORA, HAPK MLADOST
ČERBA NIKA, RK GERONIMO

kategorija 16 do 19 M

ĐURIĆ FILIP, PK DUBRAVA
GLUHAK TIN , PK DUBRAVA
ARALICA JAKOV, HAKDP MLADOST

kategorija 20 do 29 Ž

ARALICA LUCIJA , HAKDP MLADOST
ŠIMIČEVIĆ ANTONELA, KDP DONAT

kategorija 20 do 29 M

ČOPAC ROKO
SORIĆ MATIJA, KDP DONAT ZADAR
PETKOVIĆ TOMISLAV, PLK NABILDANI MOZAK

kategorija 30 do 39 Ž

1.ŠIMIĆEV MUŠIĆ JOSIPA, KDP DONAT

kategorija 30 do 39 M

MATIĆ PETAR, POŠK
VLATKOVIĆ NIKO, KDP DONAT
PRIŽMIĆ SAŠA, KDP DONAT

kategorija 40 do 49 Ž

SVEDROVIĆ TEA, HAPK MLADOST
ŠKEVIN DALIBORKA, TK SWIBIR
IVANOVIĆ DANIJELA, PK DUPIN

kategorija 40 do 49 M

MILJANIĆ MIRO, HAKDP MLADOST
ADŽIĆ DRAŽEN, KDP DONAT
ŠOŠTARIĆ IVAN, DONAU WIEN

kategorija 50 do 59 Ž

KOLEGA ZRINKA, KDP DONAT

kategorija 50 do 59 M

VALLON PIERO, KDP SPLIT
ŠKEVIN DARKO, TK SWIBIR
TROSKOT SVEN, KDP ZADAR

kategorija 60 i stariji M

MERDŽO STJEPKO
HANŽEK ZDRAVKO, PK POSEJDON
BOROVEC KRUNOSLAV TK MARATHON 95 - VARAŽDIN

Pobjednici po kategorijama za domaće plivače na 3500 m:

12 i mlađi Ž

GULAN KARLA 2007 PK DUPIN 1:19:10
BAČKOV ĐANA 2008 PK DUPIN 1:30:07

12 i mlađi M

RADAS LUKA 2008 PK DUPIN 1:15:03
MOROŽIN ŠIMUN 2007 PK DUPIN 1:19:04
JELIĆ ANTE 2007 PK DUPIN 1:21:27

13 - 15 Ž

SEKHAR DANIELA 2004 PK DUPIN 1:04:17
VASILJ DIJANA 2006 PK DUPIN 1:08:46
PETRIĆ ANA-AMELIJA 2006 PK DUPIN 1:19:13

13-15 M

SEKHAR KRIS BORNA 2006 PK DUPIN 1:18:04
JANKOVIĆ IVAN 2005 PK DUPIN 1:21:39

16 - 19 Ž

PANDŽA DORIJA 2003 PK DUPIN 1:07:47

16-19 M

MRVICA KARMELO 2003 VK BIOGRAD 1:04:44

30 - I STARIJI Ž

IVANOVIĆ DANIJELA 1976 PK DUPIN 1:17:08

Pobjednici po kategorijama memorijalne utrke Dino Eškinja 1000 M:

8 i mlađi Ž

REBIĆ MARIJA

8 i mlađi M

ČUTURA TOMA, MORNAR

9 - 10 Ž

FABIJANAC ZORA, ZPK
IVŠAC LEONARDA, PK MEDVEŠČAK
VRKIĆ ANI, PK DUPIN

9-10 M

IVANOVIĆ KARLO, ZPK
MLADOST MILJANIĆ VANJA, HAPK
OLIVARI ROKO, PK MEDVEŠČAK

11 - 12 Ž

ŠTARK ANJA, PK NOVI ZAGREB
VRDOLJAK ANGELA, P.K.POŠK SPLIT
IVANOVIĆ HELENA, ZPK

11-12 M

REBIĆ LUKA ,HAPK MLADOST
PETEK NINO ,PK DUPIN
PERIŠIĆ LEON, PK DUPIN

13 - 14 Ž

SMUĐA NIKA, MORNAR
MLADOST STARČEVIĆ MAGDALENA, HAPK
VRDOLJAK LAURA , P.K.POŠK SPLIT

13-14 M

BRKLJAČIĆ GRGA, HAPK MLADOST
KRPINA ROKO, PK MEDVEŠČAK
JOSIPOVIĆ BRUNO, PK DUBRAVA

15 - 16 Ž

MARTIĆ IVA, HAPK MLADOST
DEKANIĆ NERA, HAPK MLADOST
ČERBA NIKA, RK GERONIMO

15 - 16 M

PERČINIĆ KARLO, HAPK MLADOST
ĐURIĆ JAKOV, PK DUBRAVA
KRNJAK NIKOLA, GERONIMO

17 - 19 Ž

ČIGIR MELISSA,HAPK MLADOST
RAIĆ MARIJA, HAPK MLADOST
AFFOLTER LETIZIA, PK DUPIN

17-19 M

VUKIČEVIĆ ROBERT, PK ŠIBENIK
GRGIĆ DUJE, PK JADERA

20 - 29 M

KARLO PK, DUPIN KALINIĆ
JELIČIĆ KARLO, PK DUPIN

30 - 39 Ž

MILAČIĆ ANDRIJANA
MARIĆ IVANA, PK ZEC
BARANI VALENTINA, PK DUPIN

40 - I STARIJI Ž

DOZET ŠTARK ANA, PK POSEJDON 6
REBIĆ KRISTINA, PK POSEJDON
MILJANIĆ HANA

40 - STARIJI M

MEDIĆ ALAN
BIOČIĆ BERISLAV, PK MRAČAJ 1978 13:42
TURNIŠKI ZDENKO