Oko 12.10 danas, u šumi iznad Malog Lukorana, brzom intervencijom pripadnika DVD-a Preko i JVP Čakovec, ugašen je požar.

- Dojavu smo dobili malo prije 11 sati, iako je požarište sanirano, ostat ćemo dežurati do večernjih sati, a možda i do jutra. Vatra je zahvatila borovu šumu na površini od 100×50 metara, tik uz put, stotinjak metara od prve kuće. U intervenciji je sudjelovalo nas sedmero iz DVD-a Preko i trojica kolega iz JVP Čakovec koji su svako ljeto dislocirani u Kukljici, odnosno na našem otoku, s dva navalna vozila, izjavio je zamjenik zapovjednika DVD-a Preko Frano Jurina za Naši školji, koje prenose kako je i ovoga puta ključna je bila brzina. Stoga Jurina poziva ljude da uvijek dojavljuju čim vide dim.

- Iako je teško tvrditi da je netko namjerno izazvao požar, ostaje sumnja jer je vatra izbila tik uz put. A možda je riječ i o nemaru, nehajno odbačenom opušku ili..., navodi se u priopćenju.

Fotografije se mogu pogledati na Naši školji.