Diljem Zadarske županije prigodnim će se programom svečano proslaviti Dan pobjede i domovinske zahvalnosti te Dan hrvatskih branitelja.

Program obilježavanja počinje u utorak, 2. kolovoza, u Izložbenoj dvorani Znanstvene knjižnice Zadar otvaranjem izložbe Izbor iz fonda Znanstvene knjižnice Zadar povodom obilježavanja vojno-redarstvene akcija Oluja 95.

Program obilježavanja 27. obljetnice vojno-redarstvene operacije Oluja nastavit će se narednih dana brojnim događanjima u gotovo svim gradovima i općinama Zadarske županije.

U četvrtak, 4. kolovoza, položit će se vijenci kod Središnjeg križa na Gradskom groblju u Zadru u spomen na sve poginule hrvatske branitelje u Domovinskom ratu.

U petak, 5. kolovoza, zadarski motoristi tradicionalno će se u moto defileu Od Branimira do Zvonimira zaputiti prema Kninu gdje će biti održana središnja proslava Dana pobjede.

Istoga dana, s početkom u 11 sati, u katedrali sv. Stošije bit će držana sveta misa za Domovinu, dok će navečer na Forumu biti održan koncert Misa Mediterana, uz vatromet na zadarskoj rivi.

ZADAR

2.8.

10.00 - Izložba Izbor iz fonda Znanstvene knjižnice Zadar povodom obilježavanja vojno-redarstvene akcija Oluja `95.; Izložbena dvorana Znanstvene knjižnice Zadar

4. 8.

9.00 - Polaganje vijenaca; Gradsko groblje, Središnji križ

5. 8.

8.00 - Budnica gradskim ulicama

10.00 - Moto defile Od Branimira do Zvonimira, Branimirova obala

11.00 - Sveta misa; Katedrala sv. Stošije

21.00 - Koncert Misa Mediterana; Forum

22.30 - Vatromet; gat na Obali kralja Petra Krešimira IV.

BENKOVAC

5. 8.

9.00 - Sveta misa za Domovinu i poginule hrvatske branitelje; crkva Rođenja Blažene Djevice Marije

10.00 - Mimohod braniteljskih udruga s ratnim zastavama predvođen limenom glazbom; Trg dr. Franje Tuđmana

10.45 - Defile motora; Trg dr. Franje Tuđmana

11.00 - Polaganje vijenaca; Trg dr. Franje Tuđmana

13.00 - Zabavni program i sportske igre; Barice

21.00 - Koncert Tihe Orlića; Barice

6. 8.

11.00 - Polaganje vijenaca za poginulog hrvatskog branitelja Ivicu Pešuta; Biovčina selo

BIOGRAD NA MORU

4. 8.

21.00 - Tradicionalna Biogradska noć; riva

5. 8.

20.00 - Tradicionalna Biogradska noć; riva

6. 8.

21.00 - Predstavljanje fotomonografije „Vinko Pešić 2012. - 2022." i retrospektivna izložba fotografija; Zavičajni muzej Biograd na Moru

NIN

5. 8.

19.00 - Sportsko-glazbeno-zabavni program „Srdelijada", Gospin mul

OBROVAC

5. 8.

20.00 - Komemorativni skup odavanjem počasti vitezu Senadu Županu; Obala hrvatskog časnika Senada Župana

21.00 - Kulturno-umjetnički program i nastup Zaratino benda; Obala hrvatskog časnika Senada Župana

24.00 - Vatromet; Obala hrvatskog časnika Senada Župana

PAG

5. 8.

21.00 - Koncert Bracera banda; Branimirova obala

GRAČAC

5. 8.

10.00 - Sveta misa; crkva sv. Jurja

11.00 - Mimohod gradskim ulicama branitelja i građana te polaganje vijenaca

16.00 - Turnir u boćanju; Park sv. Jurja

18.00 - Druženje s građanima; Park sv. Jurja

JASENICE

5. 8.

9.00 - Polaganje vijenaca, kod križa na Maselničkom mostu

21.00 - Nastup Zadarskih mažoretkinja; riva u Maslenici

22.00 - Koncert Đanija Maršana; riva u Maslenici

NOVIGRAD

30. 7.

9.30 - Miroplov Novigrad - Kruševo

19.00 - Tradicionalni nogometni turnir Pridraga `91.; nogometno igralište u Pridragi

5. 8.

9.00 - Start biciklijade Novigrad - Posedarje

PAKOŠTANE

5. 8.

8.30 - Polaganje vijenaca; mjesno groblje

9.00 - Sveta misa u crkvi Uzašašća Gospodinova

19.00 - Svečani mimohod uz pratnju limene glazbe te polaganje vijenaca kod spomenika dr. Franji Tuđmanu

20.00 - Zabavni program; Trg kralja Tomislava

POSEDARJE

5. 8.

8.00 - Polaganje vijenaca u spomen poginulim hrvatskim braniteljima; Zeleni hrast i Jurjevac

10.00 - Cilj biciklijade Novigrad - Posedarje

22.00 - Koncert Miroslava Škore, riva

24.00 - Vatromet

PREKO

3. 8.

20.30 - Pjesnička večer, Brižićevi dvuori

4. 8.

20.30 - Klapska večer na Brižićevin dvuoru

5. 8.

9.00 - Jubilarni 50. plivački maraton Preko - Zadar; riva

20.30 - Obilježavanje Dana pobjede i domovinske zahvalnosti; riva u Velom Lukoranu

STARIGRAD

5. 8.

19.00 - Nastup limene glazbe i mažoretkinja; Trg Zukve, Seline

20.00 - Nastup limene glazbe i mažoretkinja; Bikarija, Starigrad

20.00 - Koncert Showtime banda; Bikarija, Starigrad

SVETI FILIP I JAKOV

5. 8.

7.30 - Budnica

7.45 - Polaganje vijenaca poginulim hrvatskim braniteljima

8.00 - Polaganje vijenaca prvom hrvatskom predsjedniku dr. Franji Tuđmanu

8.15 - Intoniranje hrvatske himne i podizanje zastave

9.00 - Budnica i polazak prema Turnju

11.00 - Sveta misa za poginule hrvatske branitelje, župna crkva sv. Mihovila

20.00 - Zabavni program uz razne izvođače, riva

24.00 - Vatromet

ŠKARBNJA

5. 8.

19.00 - Polaganje vijenaca za poginule hrvatske branitelje i civile; mjesno groblje, Središnji križ

20.00 - Smotra folklora; Trg dr. Franje Tuđmana

22.00 - Koncert Slavonskih lola; Trg dr. Franje Tuđmana

TKON

5. 8.

9.00 - Polaganje vijenaca na spomen obilježja na području Općine Tkon

21.00 - Koncert glupe Pink noise, mul u Tkonu