Online susreti #EPtalks održavaju se svakog četvrtka, a bave se različitim izazovima koje nameće koronakriza. Okupljaju učenike i profesore škola ambasadora Europskog parlamenta iz cijele Hrvatske te - ovisno o temi –eurozastupnike, stručnjake, predstavnike različitih profesija. Program Škola ambasador Europskog parlamenta provodi se od 2016. godine, s ciljem podizanja razine informiranosti mladih o Europskoj uniji, kao i svijesti o zajedničkim europskim vrijednostima i pravima. Programom je do sada obuhvaćeno više od 50 gimnazija i strukovnih škola iz Benkovca, Bjelovara, Blata na Korčuli, Čakovca, Delnica, Donjeg Miholjca, Dubrovnika, Gospića, Imotskog, Karlovca, Kaštel Štafilića, Knina, Konjščine, Koprivnice, Krapine, Krka, Metkovića, Novske, Ogulina, Opatije, Orahovice, Osijeka, Pakraca, Petrinje, Pitomače, Požege, Pule, Rijeke, Rovinja, Samobora, Slavonskog Broda, Splita, Supetra, Varaždina, Vele Luke, Velike Gorice, Vinkovaca, Vukovara, Zadra, Zagreba.
Ured Europskog parlamenta u Hrvatskoj, u suradnji s Uredom iz Njemačke, nastavlja ciklus online razgovora četvrtkom #EPtalks temom: Turizam u Europi u 2020. i nakon koronakrize. Na online susretu u četvrtak, 4. lipnja s početkom u 16 sati sudjeluju državni tajnik u Ministarstvu turizma Frano Matušić, eurozastupnici Valter Flego (IDS - Renew Europe) i Sven Schulze (EPP, Njemačka) te vlasnica jedne od najuspješnijih turističkih tvrtki Katarina Hauptfeld.
Na razgovor se možete priključiti koristeći računalo ili pametni telefon, klikom na poveznicu. Odaberite opciju Join a meeting (ID sastanka: 881 7084 5590 Lozinka: 209585). Kako biste mogli vidjeti i čuti sudionike, odaberite opcije Join with video i Call via device audio. Ukoliko želite video i audio snimku, koristite opciju Recording.
Turizam je jedan od sektora koji su najviše pogođeni pandemijom COVID-19 pa se tako na razini EU-a očekuje 50 % smanjenje prihoda za hotele i restorane, 70 % za organizatore putovanja i putničke agencije te 90 % za krstarenja i aviokompanije. Stanje je posebno u članicama koje izrazito ovise o turizmu, kao što su Hrvatska, Španjolska, Italija, Francuska i Grčka. Inače turistički sektor doprinosi više od 10 % ukupnom BDP-u Europske unije, zapošljava oko 12 % radne snage, te obuhvaća gotovo 3 milijuna poduzeća, od kojih je 90 % malih i srednjih. Mjere pomoći EU-a za tvrtke i radnike u turističkom sektoru obuhvaćaju potpore za likvidnost, fiskalne olakšice i ublažavanje pravila o državnim potporama.