U okviru Etno dana Zadarske županije 2020 u ponedjeljak 24. veljače u Maloj izložbenoj dvorani Kneževe palače s početkom u 12 sati otvorit će se izložba „Pet godina Učeničke zadruge MARAŠKA". Zadruga djeluje pri OŠ Bartula Kašića u Zadru, a cilj joj je kroz izvannastavne aktivnosti učenicima omogućiti stjecanje ekološkog, gospodarskog obrazovanja, te razvoj sposobnosti i korisno provođenje slobodnog vremena.

- Cilj nam je potaknuti naše učenike na kreativnost, razvijanje različitih vještina kako bi stekli samopouzdanje, kritičko vrednovanje sebe i drugih, prijateljski duh te otkrivanje potencijala koje učenici još nisu spoznali i naravno razvijanje poduzetničkog duha u našoj školi, kažu u zadruzi. Voditeljice projekta su profesorice Dušanka Dujić, Elza Nadarević Baričić i Emina Mijatović.

Izložba će biti otvorena do 10. ožujka.