U organizaciji DŠR Brodarica i Udruge Brodarice već petu godinu zaredom se održava Humanitarna prodaja božićnih jelki, od koje cjelokupni prihod ide onima kojima je najpotrebnije. Ove godine članovi Udruge Brodarica i DŠR Brodarica odlučili su prikupljena sredstva od humanitarne božićne akcije potrošiti na izgradnju rampe za osobe sa invaliditetom u športskoj dvorani Jazine. 

- Naime Košarkaški klub osoba sa invaliditetom Zadar, od nove godine je započeo trenirati u Hramu košarke-Jazinama, koje nisu prilagođene za osobe sa invaliditetom. Naši košarkaši tako nisu imali pristup svlačionicama i nisu mogli koristiti sanitarni čvor. Nismo puno dvojili što bi trebalo, te smo cjelokupna sredstva zarađena od humanitarne akcije u iznosu od 1892 kune utrošili na građevinski materijal, a naše članove-volontere oformili u radnu postrojbu, te izveli pripremne građevinske radove. U tjedan dana koliko su se odvijali radovi smo postojeće stepenice prilagodili na visinu rampe i zakonski određeni pad od 8.5 %, te smo prilagodili sanitarne čvorove kako bi naši košarkaši mogli koristiti svlačionice, te kako bi se mogli uopće kretati po dvorani. Moramo istaknuti kako su se naši članovi osjećali iznimno počašćeno, što im se pružila prilika sudjelovati na ovako jednom hvalevrijednom projektu. Željeli bi se zahvaliti tvrtki ELKOM koja nam je pomogla kod elektroinstalacija, te Gosp. Mirku Jošiću, upravi i košarkašima Sonik-Puntamike što su imali strpljenja za vrijeme izvođenja radova. Na projektu izgradnje rampe za osobe sa invaliditetom u ŠD Jazine su sudjelovali: Ivan Car, Filip Šnajder, Joško Pavičić, Tomislav Andrić, Vladimir Gambiraža i Ante Rubeša, javljaju iz Udruge Brodarica.