Predsjednik Ivo Josipović najavio je da će uskoro organizirati okrugli stol o ACTA-i. S jedne strane legitiman je zahtjev da se zaštite autorska prava, ali s druge treba paziti da se bilo kojim instrumentom zaštite ne naruši sloboda izražavanja na internetu, kazao je Josipović novinarima na Pravnom fakultetu u Zagrebu gdje se bio predavanju britanskog ministra pravosuđa lorda Toma McNallyja. Predsjednik je najavio da će o ACTA-i u roku dva, tri tjedna sazvati okrugli stol na koji će pozvati zagovornike i protivnike sporazuma, pa i Anonymouse.
Hrvatska Vlada u ovom trenutku nema službeno stajalište o ACTA-i trenutno ne razmatra pristup tom međunarodnom sporazumu, niti je to itko od nje tražio, rekao je načelnik analitike u Ministarstvu vanjskih poslova Stribor Kikerec na okruglom stolu o ACTA-i u zagrebačkoj Kući ljudskih prava. O kontroverzijama koje donosi ACTA upozorili su predstavnici civilnog društva i medija ocjenjujući da taj sporazum otvara mogućnosti zlouporaba prilikom njegove implementacije u legislativu pojedinih zemalja. Pitanje je kako će se stvar razvijati i hoće li sporazum doći na dnevni red Vlade ili ne, a to u ovom trenutku vjerojatno nitko ne može reći, rekao je Kikerec.
Stručnjak za medije i internetski aktivist Marko Rakar rekao je kako se velik dio kritika ACTA-e odnosi na verzije tog sporazuma iz prijašnjih godina. Do zaključne se verzije puno toga drastično razvodnilo, smatra. Rakar problematičnim smatra što postoje dvije isključive skupine od kojih je malo tko pročitao sporazum, što umanjuje mogućnost postizanja kompromisa. O razlozima protiv potpisivanja ACTA-e govorio je Tomislav Medak iz Multimedijalnog instituta. Istaknuo je da su tim sporazumom narušeni pravni standardi te da pogađa dostupnost dobara u manje razvijenim zemljama.