Nedostatak parkirališnih mjesta i zelenih površina na Smiljevcu bila je jedna od tema aktualnog sata sjednice Gradskog vijeća Grada Zadra. Vijećnik koalicije SDP–Možemo Marko Lukavac predložio je uređenje novih parkirališta i parka, dok je gradonačelnik Šime Erlić istaknuo kako je Smiljevac posljednjih godina jedan od kvartova u koji se najviše ulaže.
Lukavac je upozorio da u naselju još uvijek prevladavaju neuređene šljunčane površine te da kronično nedostaje parkirališnih mjesta.
– Na Smiljevcu ima jako puno šljunčanih površina bez stabala i nedostaje parkirališnih mjesta. Razmišlja li Grad o tome da se čestica ispod škole uredi kao parkiralište sa zelenom zonom? Tu je i državna čestica na kojoj se sada nalaze neuređeni kontejneri, a koja bi se mogla pretvoriti u park, predložio je Lukavac.
Erlić je odgovorio kako se Smiljevac posljednjih godina intenzivno razvija te nabrojao projekte koji su već realizirani ili su u pripremi.
– Na Smiljevcu se radi kao u malo kojem zadarskom kvartu. Taj se prostor preporodio. Na području bivše vojarne izgrađene su zgrade i POS stanovi, uređeno je vrhunsko sportsko igralište s tribinom i dodatnim sadržajima te park, a planira se i košarkaško igralište. Gradi se i dječji vrtić za više od 100 djece, kao i 120 APN stanova koji će imati vlastita parkirališta. Na neuređenoj površini planira se također novo parkiralište, rekao je Erlić.
Dodao je kako je riječ o naselju s velikim brojem obitelji i vozila, zbog čega su prometne gužve očekivane, ali smatra da je urbanistički razvoj dobro postavljen.
– Smiljevac je mnogoljudan kvart s puno obitelji i velikim brojem automobila pa dolazi do zagušenja, ali smatram da je urbanistički dobro riješen. Smiljevac i Crvene kuće među najpropulzivnijim su zadarskim kvartovima, imaju sve više sadržaja, a slijede i nova javna ulaganja, poručio je gradonačelnik.
















