U ponedjeljak, 26. siječnja, započinju radovi na rekonstrukciji dijela Ulice Katarine Zrinske i izgradnji novih parkirališnih površina, objavljeno je na stranici Grada Zadra.
Provjeravajući to na terenu, iz Odjela za graditeljstvo su nam rekli kako prvo treba rušiti da ni se gradilo.
I premda su se zaredali kišni dani, izabrana je baš današnji kako bi se rušilo, a ne bi se prašilo.
Posao rušenja još nije završeno, sudeći prema stanju na gradilištu, a veće je jdno auto ušlo na buduće parkiralište.
Tu-tu auto, vrag ti piz odnija…, davno je tu pošast opjevao Toma Bebić.
Na mjesto zadarske prošlosti, a Relja je stoljeće bila ulaz u Grad, ostao je građevinski otpad. Tu se nekad radilo, tu se nekad živjelo.
Povijesno je to mjesto, ne samo kolikvijalno nazvano HAK kojeg je Grad Zadar iselio da bi uselio nove aute. I sam naziv ulice nosi povijeno ime heroine tog vremena Katarine Zrinske.
Jedino je nezgodno što se Ulica Zrinsko Frankopanska ne može prijeći na inače vrlo opasnom pješakom prijelazu. Začepili se odvodi ulice koja je nekad plavila, pa čak i onda kada je prije 20-ak godina napravljana skupa rekonstrukcija te ulice koja inače spada u državnu, ali Grad Zadar je u nju uložio milijune.
Novo plavljenje je u domeni onih koji je (ne)održavaju, a onima koji je prelaze, predstoje skokove udalj.

Još u studenom je za izvođača radova izabrana Cestogradnja iz Obrovca s ponudom od 369.872 eura plus PDV-a.

U objavi Grada Zadra od 26. siječnja najavljena je svijetla budućnost za pješake i za motorizirane:
Tim projektom poboljšat će se protočnost prometa, podići razina sigurnosti pješaka i omogućiti dostupnost i bolje funkcioniranje parkinga za korisnike Poliklinike.
Ulica Katarine Zrinske rekonstruirat će se u duljini 110 metara od križanja s Ulicom Ljudevita Posavskog, a izgradnjom dva parkirališta to područje uz Polikliniku dobit će ukupno 62 nova parkirališna mjesta. Sukladno projektu, uz kolnik širine šest metara uredit će se obostrani nogostupi minimalne širine 1.5 metar. Uz gradnju prometnice i parkirališta predviđena je gradnja nove oborinske odvodnje i postavljanje javne rasvjete.

Jedna parkirališna površina sa 43 parkirna mjesta od kojih su četiri za osobe s invaliditetom, uredit će se na k.č. 5895/1 k.o. Zadar. Na mjestu drugog parkirališta predviđeno je 19 parkirnih mjesta na k.č. 5902/3 ,5902/4 i 5902/5 sve k.o. Zadar, uz zasebna mjesta za vozila osoba smanjene pokretljivosti.














