Park prirode Vransko jezero u nedjelju 2. veljače obilježava Svjetski dan močvarnih staništa, čime se podsjeća na datum potpisivanja Ramsarske konvencije – Konvencije o močvarama od međunarodne važnosti s ciljem zaštite rijetkih ekosustava bogatih biološkom raznolikosti.
Dan močvarnih staništa obilježit će se posjetom Vranskoj močvari organiziranim močvarnim autobusom iz Zadra do Ornitološkog rezervata te Biograda na Moru. Na prvoj postaji močvarnog autobusa nalazi se Info centar Crkvine i poučna staza u Ornitološkom rezervatu. Kroz stručno vođenje i promatranje ptica sudionici će biti raspoređeni u manje grupe kako bi što bolje doživjeli močvaru i njena vrijedna staništa i stanovnike.
Nakon terenskog dijela slijedi obilazak Centra za održivi aktivni turizam Biosfera u Biogradu na Moru te osvježenje. Posjetitelji će moći obići stalni interaktivni postav centra, a za djecu će biti organizirane likovne i edukativne radionice. Program je prilagođen svim uzrastima.
Za sudjelovanje su potrebne prijave najkasnije do četvrtka, 30. siječnja 2025. na mail: [email protected] ili broj 091/23 23 099. Sudjelovanje je besplatno.














