ZADAR– Predsjednik Županijskog izbornog povjerenstva sudac Marijan Bitanga danas se vratio na svoje radno mjesto vršitelja dužnosti predsjednika Županijskog suda na kojem će dogodine, po svemu sudeći, postati predsjednik s mandatom.
No, još uvijek nije podvučena crta pod trošak provedenih izbora na području IX. izborne jedinice. Grad Zadar je u svoj proračun, jučerašnjim rebalansom uvrstio 9,3 milijun kuna koliko treba dobiti iz Državnog proračuna za provođenje izbora.
Sudac Bitanga nam je rekao da su oni do sada „povukli” preko pet milijuna kuna. Koliko će u konačnici biti trošak izbora ne može precizirati, ali nas uvjerava kako će biti nešto niži nego li prošli parlamentarni izbori. Iako Državno izborno povjerenstvo još nije odredilo iznos naknade članovima Županijskog izbornog povjerenstva i tu bi trebalo doći do štednje. Navodno će naknada iznositi 6 000 kuna, a do sada najveća naknada koju je dobio sudac Bitanga kao član izbornog povjerenstva, iznosila je 11 tisuća kuna. Osim Županijskog, za izbore su određena gradska i općinska povjerenstva u kojima je bilo angažirano 83 ljudi koji će, također, dobiti naknadu.
Najveći trošak izbora su birački odbori. Za svakog člana dnevnica je već određena u iznosu od 340 kuna. Svaki odbor ima 10 članova, navodi sudac Bitanga, a na području IX izborne jedinice je bilo 498 odbora. Eto, potrošenih milijuna.














