ZADAR– Sveučilište u Zadru danas je promovirano osam novih doktora znanosti i desetorica magistra znanosti. Svi promoventi nisu sa zadarskog sveučilišta, ali su svoje titule stekli na zadarskom sveučilištu i to uglavnom na poslijediplomskom studiju „kulture i turizma”.
Oni će svoje nove diplome ali i prisege koje su potpisali tijekom svečane promocije odnijeti u sve krajeve Hrvatske.
Jedna diploma doktora znanosti odlazi i u ruke HTV-ove novinarke iz Rijeke i urednice emisije „More” Odri Ribarević.
Ali i Zadar je dobio nove doktore znanosti kao što je Josip Čerina, pročelnik zadarskog ureda Hrvatskog centra za razminiranje. Na današnjoj promociji posebno je zadovoljan bio prorektor za znanost dr Vladimir Skračić, jer je dobio nove znanstvenike u svoj korpus, a s druge strane doktorirali su njegovi kadrovi (bio im je mentor.opa). Među njima Barbara Vodanović, čiju je promociju svjedočila i njena mala nećakinja. Na promociji su bile dvije bebe koje su simbolizirale budućnost.
A u sadašnjosti titule doktora znanosti dobili su: Josip Čerina, Barbara Vodanović, Tomislav Fabijanić, Kristijan Juran, Đorđe Obradović, Odri Ribarević, Viktor Palić i Matusz – Milan Stanojević
Katica Balenović, Helena Miljević, Vlaho Kovačević, Jadranka Kunac, Ivica Leovac, Damir Maksimović, Kristina Miočić, Marija Mišulić, Nikša Mojaš i Snježana Rađa novi su magistri znanosti.
















