ZAGREB – Premijerka Jadranka Kosor izrazila je na sjednici Vlade zadovoljstvo mjerama uštede i racionalizacije 21 trgovačkog društva u pretežno državnom vlasništvu. Riječ je o mjerama od zadnjeg rebalansa proračuna.
U prvih sedam mjeseci uštedjeli su 1 milijardu i 383 milijuna kuna te skratili rok plaćanja prema dobavljačima na 61 dan. Ustvrdila je da je naplata potraživanja i dalje otežana i traje 91 dan.
Kosor je ponovila da društva trebaju smanjiti bruto mase sredstava plaća za 10%, a ne kako se interpretiralo plaće radnika za 10%.
Osim podataka o “brojkama”, na današnjoj sjednici Vlade očekuje se službena potvrda imenovanja novog v.d. ravnatelja za zatvorski sustav.
Kako HTV doznaje, smijenjen je ravnatelj Uprave za zatvorski sustav Miroslav Mihoci. Novi v. d. ravnatelja bit će Branko Peran, koji je obavljao dužnost načelnika PU zagrebačke. Mihoci će biti ravnatelj novonastale Uprave za probaciju. Novi načelnik PU zagrebačke je pak Tomislav Buterin.
Glavni ravnatelj policije Oliver Grbić je, nakon što je na vlastiti zahtjev načelnik Odjela gospodarskog kriminaliteta i korupcije Ante Orlović premješten na Policijsku akademiju, za novog načelnika tog odjela imenovao je Krešimira Sikavicu, koji na to mjesto dolazi iz istog odjela.














