PAG – Gradsko vijeće Grada Paga izglasalo je nepovjerenje gradonačelniku Paga Andreji Bukši i Gradskom poglavarstvu. Ruku za smjenu gradonačelnika Bukše i Poglavarstva diglo je devet vijećnika, i to tri iz HSP-a, dva SDP-a, dva HNS-a, jedan HSLS-a i nezavisni vijećnik Bogdan Želehovski. Predsjednik Gradskog vijeća iz DC-a Franći Palčić bio je suzdržan, dok je pet vijećnika HDZ-a bilo protiv smjene. Do prije same sjednice ishod je bio teško predvidiv, no sedam vijećnika koji su dali prijedlog za smjenu vlasti odmah je zatražilo da se u dnevni red uvrsti i biranje novoga gradonačelnika, njegova prisega te biranje novih članova Poglavarstva.
Sada bivši gradonačelnik Paga nakon izglasavanja nepovjerenja rekao je kako se radi isključivo o privatnim interesima pojedinaca i kako HDZ neće sudjelovati u politikantskom cirkusu dva mjeseca prije izbora.
– Nadam da će nastaviti brojne projekte koji su u tijeku, a bojim se da neće jer nemaju tu sposobnost. Hvala Bogu da su izbori brzo pa će se ekipa koja je dobro radila posao i napravila puno za ovaj grad vratiti – rekao je Bukša nakon čega su vijećnici HDZ-a podnijeli zahtjev za smjenu novoga gradonačelnika i Poglavarstva te napustili sjednicu. Nakon sjednice Bukša je novinarima izjavio da je novi sastav Poglavarstva krajnje problematičan.
– Neki ljudi koji su sada u Poglavarstvu duguju Gradu Pagu i po nekoliko stotina tisuća kuna, imaju nelegalne objekte, a neki su javno rekli da se žele samo domoći ladice u kojoj su detaljni planovi. Trebali bi znati da detaljni planovi ne mogu biti kod gradonačelnika dok nisu prošli Vijeće. Odmah sam im predao ured i sve te ključeve i pokazao u kojoj je što ladici pa ćemo vidjeti kako će se snaći u obavljanju dužnosti. Možete misliti koji su interesi u pitanju kad se HSP i HSLS udruže s SDP-om i HNS-om u koaliciju i ruše HDZ-ova gradonačelnika. Posebno ako se zna da je taj isti HSP i Ante Fabijanić Njekulin s nama u koaliciji bio 7 godina i 10 mjeseci, a sada mu odjednom nismo dobri – rekao je Bukša.
Gradsko vijeće Grada Paga za novoga gradonačelnika izabralo je Antu Fabijanića Njekulina iz HSP-a te dogradonačelnika Dušana Herendu iz SDP-a i članove Poglavarstva Borka Oguića iz HNS-a, nezavisnog vijećnika Edu Komadinu i Tinu Herendu koji u ovom mandatu nije bio ni na jednoj funkciji.
– Smatram da će ova koalicija funkcionirati do izbora i nakon njih. Mi ćemo nastaviti projekte koji su u interesu grada, a one iz privatnih interesa nećemo – rekao je novi gradonačelnik.
– Radi se isključivo o privatnim interesima oko mešetarenja zemljom, zbog kojih pojedinci žele vlast – rekao je Bukša.















