ZAGREB – U četvrtak, 26. lipnja, isplatit će se treća rata obeštećenja za 22.024 korisnika obiteljskih i najviših mirovina koji su odabrali kraći, odnosno A model isplate umirovljeničkog duga, priopćilo je danas Društvo za upravljanje Umirovljeničkim fondom – HPB Invest.
Od toga broja, 5.678 korisnika izabralo je isplatu putem Uputničkog naloga koji služi za gotovinsku isplatu novca u poštanskim uredima.
Novac će se uplatiti izravno na tekuće račune i štedne knjižice članova Umirovljeničkog fonda ili isplatiti u poštanskim uredima putem Uputničkog naloga.Uputnički nalog, kojeg su članovi Fonda ovoga tjedna dobili na svoje kućne adrese, a služi za gotovinsku isplatu sredstava na šalterima Hrvatske pošte, vrijedi do 26. kolovoza 2008. godine, ističu u HPB Investu.
Ako članovi Fonda do tada ne podignu svoja sredstva trebaju se javiti u HPB Invest kako bi dogovorili način isplate.
Do sada je HPB Invest u potpunosti isplatio obeštećenje članovima Fonda iz Osnovnog registra koji su odabrali model A te prvu ratu članovima koji su odabrali dulji model isplate. Članovima Fonda iz Registra korisnika obiteljskih i najviših mirovina koji su odabrali model A dosad su isplaćene dvije rate obeštećenja.
Sve dodatne informacije vezane uz Fond mogu se dobiti putem besplatnog telefona HPB Investa 0 800 800 5 ili za pozive iz inozemstva: 00385 1 66 10 225.














