Zadarska liga 2014 – 2. kolo
Ove nedjelje 29. lipnja 2014. godine održano je 2. kolo Zadarske plivačke lige na 1500m u organizaciji Kluba daljinskog plivanja “Donat”.
I ovo kolo je održano na bazenu Kolovare na ustaljenoj ruti između bazena i Foše po južnom vremenu gdje je uzburkano more stvaralo dosta problema natjecateljima. Nastupilo je ukupno 30 natjecatelja od toga 25 plivača i 5 plivačica.
Pobjednik kola u muškoj konkurenciji je Leo Bavdek ( PK Jadera) s vremenom 20:41, drugo mjesto zauzeo je Smrkinić Luka (PK Zadar) s vremenom 20:54, dok je treće mjesto zauzeo veteran Dražen Adžić (KDP Donat) s vremenom 21:32.
Kod žena pobjednica kola je Petra Sabo ( PK Zadar ) s vremenom 22:09, drugo mjesto zauzela je njena klupska kolegica Lea Matešić s vremenom 23:51, dok je treća bila također plivačica PK Zadra, Nika Kotlar s vremenom 28:56.
Posebno treba istaknuti natjecatelje Juricu Milina plivača s Down sindromom i Ivana Bendiša plivača s invaliditetom koji se i ove godine ravnopravno natječu s ostalim plivačina i vrijedno skupljaju bodove za konačan plasman natjecanja koje se sastoji od osam kola.
Zadarska liga ovog ljeta pretvorila se u pravi brend, prepoznatljivo natjecanje koje uspješno okuplja plivače i plivačice te mnogobrojne rekreativce koji mogu iskušati čari daljinskog plivanja i odmjeriti snage s vrhunskim plivačima i plivačicama bazenskog i otvorenog plivanja.
Iduće 3. kolo Zadarske lige održati će se u nedjelju 6. srpnja 2014. godine na bazenu Kolovare s početkom u 10:00 sati.
Ostali rezultati 2. kola:
APSOLUTNO MUŠKI
1 BAVDEK LEO PK Jadera M(15-16) 0:20:41.00 100 100 200
2 SMRKINIĆ LUKA PK Zadar M(13-14) 0:20:54.00 94 98 192
3 ADŽIĆ DRAŽEN KDP Donat M(40-49) 0:21:32.00 89 92 181
4 PUHALOVIĆ BOŽO PK Zadar M(0-12) 0:22:10.00 84 87 171
5 GRGIĆ DUJE PK Jadera M(13-14) 0:22:41.00 80 83 163
6 RADOVIĆ MARKO KDP Donat M(13-14) 0:22:54.00 76 82 158
7 ARALICA JOSIP KDP Donat M(40-49) 0:22:56.00 73 81 154
8 ERCEG FILIP KDP Donat M(30-39) 0:25:18.00 70 67 137
9 PEDIŠIĆ NEVEN KDP Donat M(30-39) 0:25:21.00 68 67 135
10 TROSKOT SVEN M(50-59) 0:25:25.00 66 66 132
11 VLATKOVIĆ NIKO M(30-39) 0:25:44.00 65 65 130
12 ŠANGO ROKO PK Zadar M(0-12) 0:26:03.00 64 63 127
13 FAIN ALEN KDP Donat M(40-49) 0:27:30.00 63 57 120
14 GRAŠO IGOR KDP Donat M(50-59) 0:27:35.00 62 56 118
15 HUNYADI-BUZAS PÉTER AIDA M(30-39) 0:27:37.00 61 56 117
16 MARIČIĆ MARKO KDP Donat M(40-49) 0:28:58.00 60 51 111
17 MODRINIĆ EDI M(30-39) 0:29:06.00 59 51 110
18 RADOVIĆ STIPE PK Zadar M(0-12) 0:29:20.00 57 50 107
18 ARALICA JAKOV KDP Donat M(0-12) 0:29:20.00 58 50 108
19 BAILO HRVOJE KDP Donat M(50-59) 0:30:08.00 56 47 103
20 ROGIĆ ZVONIMIR KDP Donat M(50-59) 0:34:08.00 55 37 92
21 BENDIŠ IVAN M(20-29) 0:35:44.00 54 34 88
22 JURIN MARKO KDP Donat M(40-49) 0:37:09.00 53 31 84
23 ŠKULIĆ RENATO KDP Donat M(40-49) 0:39:05.00 52 28 80
24 MILIN JURICA SV. NIKOLA M(20-29) 0:39:06.00 51 28 79
25 BAILO DIEGO PK Jadera M(0-12) 0:39:08.00 50 28 78
REZULTATI APSOLUTNO ŽENE
1 SABO PETRA PK Zadar Ž(15-16) 0:22:09.00 100 100 200
2 MATEŠIĆ LEA PK Zadar Ž(13-14) 0:23:51.00 94 86 180
3 KOTLAR NIKA PK Zadar Ž(0-12) 0:28:56.00 89 59 148
4 KRSTIĆ TONKA PK Jadera Ž(0-12) 0:29:44.00 84 55 139
5 RADOVIĆ IVANA PK Zadar Ž(0-12) 0:30:45.00 80 52 132