Flashmobom na Narodnom trgu danas je najavljen KvART 19, festival koji će od od 14. do 22. lipnja u prostoru nekadašnje vojarne Stjepana Radića i na Bilom brigu u centar zbivanja staviti stvaranje kao pokretačku snagu razvoja svakog pojedinca i društva.


View on YouTube

Umjesto očekivane govorancije na pripremljenom štandu, novinare i posjetitelje iznenadio je postupni ulazak plesača na trg, koji su prvo zaplesali na "Bass Wionderland", a potom zajedno s maskotom robota, kao simbola stvaranja korištenjem modernih tehnologija,na Kraftwerkov hit "We are the robots". Atmosfera je brzo ponijela prolaznike, studente iz Tanzanije, goste s Dalekog Istoka...

Ovogodišnji KvART 19 započinje u petak 14. lipnja, kada će se postaviti izložba Nikad više, predstava Drame plus "Životinjska farma", koncert grupe Svemirko uz DJ after party. Radionice u kvartovskom FabLabu počinju već u subotu. Uskoro detaljni program...

 

PROGRAM

PETAK 14.06.

I nema odrastanja! Nikad više!
(izložba)
Tvornica mašte - Blind artist (Marin Franić)/KVART

20.00 - 21.30
Životinjska farma Premijera predstave
Drama+
SKATEPARK

22.00 - 23.00
Koncert: Svemirko
DNEVNI BORAVAK

23.00 - 02.00
After DJ party
DNEVNI BORAVAK

SUBOTA 15.06.


I nema odrastanja! Nikad više!
(izložba)
Tvornica mašte - Blind artist (Marin
Franić)/KVART

10.00 - 13.00
Kvartovski FabLab!
Mala meteorološka radionica/Kriptografija Recikliranje plastike i proizvodnja bioplastike/ Izrada vlastitu torbicu/ Nacrtaj 3D Sv. Donat - igra sa 3D olovkama/Digitalna proizvodnja Uvod u dizajn promišljanje/Biosignali/Papirnatistrujni krugovi/Brushbot radionica/Radionica konstrukcije od slamki ili spegati radionica
Udruge FabLab & STEAM Hrvatska
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 12.00
Robotika i Arduino igrice feat. Anto
Marjanović
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 12.00
Mladi tehničari
Set radionica: Držač za mobitel/Magnetići ili privjesak za ključeve/Elektronika - Sova/ Paper makers(radionica od papira)/Darovna kutijica/ Kocka u boji/ Društvo pedagoga tehničke kulture Zadar i učenici OŠ zadarske županije
Izložba učeničkih radova
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 12.00 Generator:
Makers/GKZD
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 18.00
Likovna kolonija
HDLU
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 12.00 i 17.00 - 19.00
Art/Market radionice /HDLU
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 12.00
Ukrasimo stolice! (radionica)/Škola primijenjene umjetnosti i dizajna (Martina Beneta)
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 12.00
Obnovljivi izvori energije (OIE) radionica
Strukovna škola Vice Vlatkovića
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 12.00
Zdravo, a slatko! (radionica izrade zdravih slatkiša)
PPVŠ Stanka Ožanića Zadar
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 12.00
Mali znanstvenici
Centar izvrsnosti za fiziku Grada Zadra i GKZD
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 11.00
Punch&Judy (lutkarska predstava)
Kazalište lutaka Zadar
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 22.00
Skochy Jam Parkour
Zajednica parkour udruga
KVART, VIŠNJIK, GRAD

17.00 - 20.00
Zvukovi Kvarta (glazbena radionica)/SKATEPARK

19.00 - 20.00
Acro yoga Circo art
DNEVNI BORAVAK

19.00 - 20.00
Blackout poezija (književna radionica)
Udruga Zapis
DNEVNI BORAVAK

19.00 - 20.00
Društvene igre
Zeleni plamen DNEVNI BORAVAK

18.00 - 19.00
Kyudo streličarstvo
Kyudo klub Yumi
ŽUTINEL

19.00 - 21.00
Kvartovski FabLab!/Udruge FabLab & STEAM Hrvatska
DNEVNI BORAVAK

21.00 - 22.00
Mi djeca s kolodvora ZOO (predstava za djecu i mlade)
Udruga Igrajmo se
ŽUTINEL

22.00 - 23.30
Koncert: J.R. August
DNEVNI BORAVAK

23.30 - 02.00
After DJ party
DNEVNI BORAVAK

NEDJELJA 16.06.
10.00 - 12.00
Licem (u)lice
(radionica fotografije)
Aleksandar Bonačić
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 18.00
Likovna kolonija
HDLU
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 12.00 i 17.00 - 19.00
Art/Market radionice/HDLU
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 12.00
Ukrasimo stolice! (radionica)
Škola primijenjene umjetnosti i dizajna
(Martina Beneta)
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 12.00
Dron istraživači
Osnovna škola Bartul Kašić i Osnovna
škola Šime Budinić KVART
10.00 - 12.00
Kvartovski FabLab!/Udruge FabLab &
STEAM Hrvatska
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 12.00
Izrada aviona (radionica)/Aeroklub
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 22.00
Skochy Jam (Parkour)
Zajednica parkour udruga
KVART, VIŠNJIK, GRAD
10.00 - 12.00
Kvartovski turnir u šahu za djecu
Udruga Casper
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 11.00
Ljetni plesni kolaž (plesni nastup)
Budilica poduke
DNEVNI BORAVAK
17.00 - 20.00
Zvukovi Kvarta
(glazbena radionica)
Nela Brown
SKATEPARK
20.00 - 21.30
Karakaš u Kvartu: između
sjene i magle, tišine i zvuka
Udruga Zapis
DNEVNI BORAVAK
22.00 - 23.30
Koncert: Jazz orkestar HRT-a
i Darko Rundek
ŽUTINEL

PONEDJELJAK
17.06.
10.00 - 18.00
Likovna kolonija
HDLU
DNEVNI BORAVAK
17.00 - 19.00
Art/Market (radionica)
HDLU
DNEVNI BORAVAK
17.00 - 20.00
VR Challenge
- Prezentacija radova
VR LABoratorij za mlade
MMD GKZD
DVORIŠTE KAFIĆA
19.00 - 21.00
VR Challenge Day
- Panel
VR LABoratorij za mlade
MMD GKZD
DVORIŠTE KAFIĆA
17.00 - 19.00
Breakdance (radionica)
Rusi Yosifov, Phat Phillie
Koolade, Ante Dujić
SKATEPARK
19.00 - 21.00
Hip-Hop-Hooray (radionica)
Phat Phillie
SKATEPARK
18.00 - 20.00
Making movies
(filmska radionica)
Djeca susreću umjetnost
KVART
20.00 - 20.45
KvartArtKolaž
(plesni performans)
Zadarski plesni ansambl
DNEVNI BORAVAK
21.30 - 00.00
Filmska večer
Kratkometražni film:
Pužić slikar
(r. Manuela Vladić-Maštruko)
Dugometražni film:
Free Solo
(r. Jimmy Chin, Elizabeth
Chai Vasarhelyi)
CNK
DNEVNI BORAVAK

UTORAK 18.06.
10.00 - 18.00
Likovna kolonija
HDLU
DNEVNI BORAVAK
17.00 - 19.00
Art/Market radionice HDLU
DNEVNI BORAVAK
17.00 - 19.00
Breakdance (radionica)
Rusi Yosifov, Phat Phillie
Koolade, Ante Dujić SKATEPARK
19.00 - 21.00
Hip-Hop-Hooray
(radionica)
Phat Phillie
SKATEPARK
18.00 - 20.00
Making movies
(filmska radionica)
Djeca susreću umjetnost KVART
18.00 - 21.00
Licem (u)lice
(radionica fotografije)
Aleksandar Bonačić
MULTIMEDIJALNA DVORANA GKZD
19.00 - 21.00
„Pokreni se" - Panel rasprava na
temu makerspace-a u Zadru
VR LABoratorij za mlade
DNEVNI BORAVAK
21.00 - 00.00
Filmski kviz
Andrej Fric
DNEVNI BORAVAK
22.00 - 23.30
Blackout Hip-Hop feat. Masta Ace
(NYC)
Masta Ace, Koolade, Phat Phillie, Rushin,
Rusi Yosifov, Ante Dujić
SKATEPARK

SRIJEDA 19.06.
10.00 - 18.00
Likovna kolonija
HDLU
DNEVNI BORAVAK
17.00 - 19.00
Art/Market radionice HDLU
DNEVNI BORAVAK
17.00 - 20.00
DJ radionica
Nina Maštruko, Jan Kinčl SKATEPARK
19.00 - 20.00
Mali kemičari
GKZD
DNEVNI BORAVAK
19.30 - 21.00
Gradionica
(prezentacija radova i proglašenje
pobjednika Društvo arhitekata Zadra)
DNEVNI BORAVAK
Filmska kritika "Gosti Mario
Županović i Ivica Perinović
Tema: Agnes Varda - predak Novog
vala"
CNK
DNEVNI BORAVAK
21.30 - 00.30
Filmska večer "Kratkometražni film:
It Is too late (r. Vladimir Miketa)
Dugometražni film: Faces places (r.
Agnès Varda, JR)
CNK
DNEVNI BORAVAK

ČETVRTAK 20.06.
10.00 - 18.00
Likovna kolonija
HDLU
DNEVNI BORAVAK
17.00 - 19.00
Art/Market radionice HDLU
DNEVNI BORAVAK
17.00 - 20.00
DJ radionica
Nina Maštruko, Jan Kinčl SKATEPARK
19.00 - 20.00
Poetsko-glazbeni program
Udruga Riječi iznad
svega
DNEVNI BORAVAK
19.00 - 20.00
Večer šaha za mlade CINAZ (Patrik
Levačić) DNEVNI BORAVAK
19.30 - 21.00 PlayDay (dramska
radionica)
Luka Barešić
BACKSTAGE
19.00 - 20.00
Language café: Francuski jezik
CINAZ & Hrvatsko - francuska udruga
Zadar (Rea Lujić)
DNEVNI BORAVAK
22.00 - 23.00
Jan Kinčl & Regis Kattie +
Babilonska
SKATEPARK

PETAK 21.06.
19.30 - 21.00
PlayDay
(dramska radionica)
Luka Barešić
BACKSTAGE
17.00 - 19.00
Art/Market (radionice) HDLU
DNEVNI BORAVAK
21.00 - 22.00
Revizor (premijera
predstava)/Teatar Dragon
SKATEPARK
22.00 - 23.30
Koncert: Ljetno kino
DNEVNI BORAVAK
23.30 - 02.00
After DJ party
DNEVNI BORAVAK

SUBOTA 22.06. 10.00 - 12.00 i 17.00 - 19.00
Art/Market (radionice) HDLUD
DNEVNI BORAVAK

Robo Soccer Challenge (natjecanje
robota u nogometu)
Tehnička škola Slavonski Brod
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 12.00
GameOn!
(predavanje i radionica o izradi
videigara)
Crucial Update Productions (Leo Tot)
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 12.00
Izrada origamija (radionica)
Prirodoslovno-grafička škola (Vesna
Krnčević)
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 12.00
Kako prepoznati ekološki
prihvatljiv proizvod? (radionica)
Prirodoslovno-grafička škola
(profesorica iz biologije)
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 12.00
Vesela radionica
Udruga Pozitiva senior
DNEVNI BORAVAK
11.00 - 12.00
Potraga za blagom!
(krimi istraga)/Valentina Matešić
KVART
10.00 - 11.15
Libreto Open Class - Od nas za
vas!
Glazbena udruga Libreto
DNEVNI BORAVAK
19.00 - 22.00
Košarkaški turnir PARKING
19.00 - 20.00
Mr. Razor Barber workshop/Mr.
Razor
DNEVNI BORAVAK
20.00 - 21.00
Astro radionica Astronomsko
astronautičko društvo Zadar
KVART
19.00 - 22.00
Nebogled u nedogled
(promatranje neba kroz
dalekozor)
Astronomsko astronautičko društvo
Zadar
KVART
20.00 - 22.00
Street food fest
DNEVNI BORAVAK
22.00 - 23.30
Koncert: Jonathan
ŽUTINEL
23.30 - 02.00
After DJ party
DNEVNI BORAVAK

BILI BRIG
PETAK 21.06.
19.00
Izložba: Bili brig nekoć
Branka Mijolović, Anamarija Bilan
BETONSKI STUPOVI
20.00 - 22.00
Pub quiz, samo ne u pubu
Mare Knežević
BETONSKI STUPOVI
22.00 - 00.00
Filmska večer
Dugometražni film: Dan pod suncem
(r. Vlado Zrnić)
CNK
BETONSKI STUPOVI

SUBOTA 22.06.
10.00 - 11.00
Koliko je duga jedna priča? (lutkarska
predstava)
Kazalište lutaka Zadar
BETONSKI STUPOVI
10.00 - 12.00
Dječji buvljak
Branka Mijolović
BETONSKI STUPOVI
10.00 - 12.00
Crtanje kredama po pločniku
Peti element
BETONSKI STUPOVI
10.00 - 12.00
Oslikavanje zidova grafitima
Mislav Dević
BETONSKI STUPOVI
10.00 - 12.00
Vesela radionica
Pozitiva senior
BETONSKI STUPOVI
10.00 - 12.00
Kreativne radionice za djecu
Kreativni kutak Gea
BETONSKI STUPOVI
11.30 - 12.00
Tornadele na Bilom brigu (nastup)
Cheerleading klub Tornadele
BETONSKI STUPOVI
11.30 - 12.00
Tjelovježba u Kvartu
DŠR Relaks
NA PLATOU ISPRED OŠ + ĐIR PO KVARTU

10.00 - 12.00
Turnir u basketu
Marin Pijaca, Branka
MIjolović/JORDANOVO DVORIŠTE
11.00 - 11.30
Dječji nastup KUD-a
OŠ Zadarski otoci Anamarija Botica
BETONSKI STUPOVI
11.00 - 12.00
Novi pogled na Kvart! Pogled s
dizalice Javne vatrogasne postrojbe
Zadar
Javna vatrogasna postrojba Zadar
PROSTOR NA KRAJU ŠETNICE
ŠIBENSKA
19.00 - 20.00
Dječji buvljak
Branka Mijolović
BETONSKI STUPOVI
19.00 - 20.00
Društvene igre
Zeleni plamen
BETONSKI STUPOVI
19.00 - 20.00
Aktivnost
OŠ Zadarski otoci Anamarija Botica
BETONSKI STUPOVI
19.00 - 20.00
Sportsko natjecanje za djecu
AK Alojzije Stepinac

19.00 - 21.00
Turnir u basketu i boćama
Marin Pijaca, Branka
Mijolović/JORDANOVO DVORIŠTE I
BETONSKI STUPOVI
20.00 - 22.00
Gradelada
Marin Pijaca, Branka Mijolović
BETONSKI STUPOVI