U priopćenju Neovisnih za Hrvatsku koje potpisuje Mate Lukić, gradski vijećnik i predsjednik GO NHR-a zadar, od Grada se traži da do daljnjega obustavi naplatu parkirnih mjesta:

U ovim vremenima kad opet moramo stati svi zajedno i izaći iz ovoga kao snažniji i savjesniji ljudi, bez politiziranja i više nego svjesni stanja u kojemu se naš grad nalazi trenutno kao i ostatak Lijepe naše, najmanje što možemo napraviti je da se naši gradski vijećnici odreknu svoje naknade i do kraja mandata volontiraju, kao i ostalih naknada koje primaju naši članovi. 

Nadalje, naša mladež se stavila na raspolaganje Stožeru za civilnu zaštitu. Apeliramo na grad da do daljnjega obustavi naplatu gradskog parkinga jer je to besmisleno u ovim trenutcima.

Sve ovo je najmanje što mi možemo napraviti. Možda nije puno ali je od srca - za naš Zadar i za naše građane.

Mate Lukić predsjednik G. O.

Neovisni za Hrvatsku Zadar