Na koji se način imenuju članovi školskih odbora u školama kojima je osnivač Zadarska županija i primaju li članovi za to financijsku naknadu, pitali su vijećnici župana Božidara Longina na prošloj sjednici Županijske skupštine. Odgovor je dostavljen u materijalima za novu skupštinu, a u njemu se iz Županije navodi kako je ona osnivač 47 ustanova osnovnoškolskog i srednjoškolskog obrazovanja, u čije školske odbore bira po tri svoja predstavnika na vrijeme od 4 godine.

- Članovi školskih odbora ne primaju novčanu naknadu za sudjelovanje u radu školskog odbora, osim članova u Domskom odboru Srednjoškolskog đačkog doma, za koje se naknada isplaćuje iz vlastitih prihoda Doma, u iznosu od 500 kuna bruto i to za vanjske članove Odbora, po sjednici, navodi se u odgovoru te potom donosi popis članova imenovanih po "županijskom ključu".  Inače, od sedam članova školskog odbora troje imenuje osnivač, troje je predstavnika škole te jedan predstavnik roditelja. Uz druge obveze, Školski odbor bira ravnatelje škola.

Predstavnici Zadarske županije u školskim odborima:

1. OŠ Galovac Marin Gulan, Željko Vujević, Nino Sorić
2. OŠ Starigrad Marin Čavić, Mario Zubčić, Jure Tomić
3. OŠ Jurja Barakovića Ražanac Marijo Vigan, Ivana Šabić Bilođerić, Elvis Dražić
4. OŠ Vladimira Nazora Neviđane Andro Magić, Krešimir Čosić, Ana Benić
5. OŠ Pakoštane Ante Stojanov, Viktorija Rogić, Josipa Đodan
6. OŠ Privlaka Barbara Glavan, Antonio Glavan, Valentina Zelinka
7. OŠ Petra Lorinija Sali Jurica Bobić Picić, Frane Raljević, Mate Frka
8. OŠ Jurja Dalmatinca Pag Filip Oguić, Marijana Šuljić, Alenka Festini
9. OŠ Sukošan Josip Tobarina, Tony Šime Gašparović, Šime Ivković
10. OŠ Poličnik Petar Bogović, Jelena Vedrić, Hrvoje Surać

11. OŠ Zemunik Dalibor Pinčić, Tomislav Perić, Jure Sjauš
12. OŠ Petra Zoranića Stankovci Davor Klarić, Matija Čačić, Marina Savić
13. OŠ Nikole Tesle Gračac Nikolina Benić, Katica Čolić, Ivana Turbić
14. OŠ Benkovac Paulina Kulaš, Branko Arbanas, Marina Šegota
15. OŠ Vladimira Nazora Škabrnja Marko Ivković, Karolina Ražov, Ivana Vidić
16. OŠ Braće Radić Pridraga Mirjana Zubčić, Blaženka Zubčić, Slavko Kokić
17. OŠ Stjepana Radića Bibinje Šime Sekula, Mile Spahija, Tome Šimunić
18. OŠ Petra Zoranića Jasenice Martin Baričević, Vladimir Dedić, Leonardo Rončević
19. OŠ Valentina Klarina Preko Dražena Strihić, Jure Brižić, Jelena Uhoda
20. OŠ Biograd Ivan Čupić, Drina Bešenić, Paula Rogić,

21. OŠ Obrovac Toni Jurjević, Dragan Vukas, Tomislav Vukojević
22. OŠ Novigrad Antonio Sinovčić, Tina Oštrić, Boris Baraba
23. OŠ Braće Ribar Posedarje Kristijan Knežević, Šime Bolić, Ivo Čirak
24. OŠ Franka Lisice Polača Ante Prtenjača, Ivan Kaštelanac, Josipa Nimac
25. OŠ Sv. Filipa i Jakova Josipa Mrkić, Zelina Kadija, Anamarija Matešić
26. OŠ Petra Zoranića Nin Povjerenstvo UDU -a- od srpnja/kolovoza 2019.
27. OŠ Ivana Gorana Kovačića Lišane Ostrovičke Ivana Mamić, Marina Mamić,
Magdalena Sučić Ledenko

28. Prirodoslovno-grafička škola Adam Marušić, Tomislava Jergan, Jakov Krolo
29. Gimnazija Vladimira Nazora Ankica Mazić, Roko Milković, Boris Frakin
30. Pomorska škola Zadar Josip Bepo Bajlo, Tomislav Pavić, Ante Radonjić
31. Gimnazija Jurja Barakovića Ante Župan, Helena Hordov, Pavo Štimac
32. Hotelijersko-turistička i ugostiteljska škola Daria Sinovčić, Ana Bubić, Katica Negro Kovačević
33. Medicinska škola Ante Kuzmanića Ivana Perić Zrilić, Ivana Guglielmini, Karolina Biloglav
34. Škola primijenjene umjetnosti i dizajna Mario Živković, Anamarija Botica Miljanović,
Ivana Babić
35. Srednja škola kneza Branimira Benkovac Borna Nimac, Marija Orlović, Josipa Rubelj
36. Strukovna škola Vice Vlatkovića Ivana Dadić, Antea Pavić, Stipe Bjeliš
37. Poljoprivredna, prehrambena i veterinarska škola Stanka Ožanića Ivan Hajdić, Ivica Šarić, Vladimir Kovačevič
38. Srednjoškolski đački dom Josip Bralić, Stipica Radoš, Renata Vuksan

39. Srednja škola Bartula Kašića Pag Barbara Tičić, Ana Kuković Borgelott, Miodrag Žunić
40. Obrtnička škola Gojka Matuline Branislav Jelenić, Šime Lenkić, Lana Bašić
41. Tehnička škola Zadar Dinko Kamber, Luka Kasap, Mile Knežević
42. Srednja škola Biograd Jurica Vidaković, Nikola Mikulić, Zdenko Kvartuč
43. Srednja škola Gračac Tadija Šišić, Nataša Tunjić, Dajana Šušnja
44. Glazbena škola Blagoja Berse (suosnivač Grad Zadar) Danijela Marijan Hermans, Mile Vlaičević, Ivan Hajdić

45. Gimnazija Franje Petrića Ana Bjeliš, dr. sc. Josip Miočić, Ana Vulelija
46. Ekonomsko-birotehnička i trgovačka škola Zadar Tatjana Artuković, Nina Kolanović, Franjo Glavaš
47. Srednja škola Obrovac Marko Župan, Josip Brkić, Ivan Matić