Studenti Udruge Bukovice i Ravnih kotara uz veliku podršku Grada Benkovca i Turističke zajednice Grada Benkovca, drugu godinu zaredom razbudili su i obogatili Advent u Benkovcu. Uz skromna sredstva na Trgu Domovinske zahvalnosti, udruženi u udrugu BIK postavili su drvene kućice u kojima su spremali tople sendviče i nudili veliki izbor pića po skromnim cijenama. Njihov štand postao je kultno mjesto okupljanja mladosti, srednjih generacija ljudi i cijelog benkovačkog kraja do ranih jutarnjih sati. Advent je u početku bio skromno zamišljen, ali se pretvorio u glavni događaj božićno-novogodišnjih blagdana za Grad Benkovac i širu okolicu. Svaku večer posjećenost je bila sve veća , te je iznenadila i same organizatore. Za ovu priliku studenti su skovali i uzrečicu - „Prvi Advent je u Zagrebu, drugi je u Grazu, ali brate, treći je u Benkovcu". Vrh Adventa bio je nezaboravni koncert poznate grupe Dalmatino na prepunom Trgu Domovinske zahvalnosti koji je u božićno vrijeme razgalio srca svih Benkovčana. 

-Dragi naši, došao je kraj i ovogodišnjeg adventa. Kućice su zatvorile svoja vrata, a mi smo pokazali još jednom koliko srce i koliko mladosti naš grad ima. Dali smo sve od sebe, a nadamo se da ste i vi uživali. Zahvaljujemo vam od srca što ste svih ovih dana bili s nama na našem trgu i niste dopustili da hladnoća kvari atmosferu. Ni benkovačka bura, ni led nas nisu mogli omesti. Nakon svih skupljenih dojmova shvatili smo da je ovo veliki korak za naš grad i za nas same, ovaj advent ste svi vi učinili posebnim i na tome Vam veliko hvala, poručili su na kraju studenti iz Udruge Bukovice i Ravnih kotara BIK.