Udruga za promicanje ekološke proizvodnje hrane, zaštite okoliša i održivog razvoja „Eko-Zadar” počela je s provedbom projekta „AlterPOP – poticanje poduzetništva kroz promociju Alternativne Poljoprivredne Proizvodnje”.
Glavni cilj projekta je poticanje poduzetničke kulture u Zadarskoj županiji i razvoj pozitivnog odnosa prema cjeloživotnom učenju promocijom alternativnih pristupa poljoprivrednoj proizvodnji.
Korisnici projekta bit će učenici Srednje poljoprivredne škole, studenti Studija primijenjene ekologije u poljoprivredi u Zadru te starije zaposlene osobe u poljoprivredi od 55-64 godina, ali i ostala zainteresirana javnosti.
Aktivnosti kojima će se ostvariti cilj projekta uključivat će posjete uspješnim proizvođačima hrane u Zadarskoj županiji u svrhu prezentacije primjera dobre prakse, promociju ekološke proizvodnje hrane kroz organizaciju 6 sajmova proizvođača hrane u Zadarskoj županiji u Zadru, Benkovcu, Gračacu, Novigradu, Obrovcu i Vrsima te umrežavanje različitih dionika kroz organizaciju zanimljivih predavanja, radionica i okruglog stola na temu organske i ekološke proizvodnje hrane i ostalih proizvoda.
Ukupna vrijednost projekta je 288 880 kuna, dok Europska unija iz Europskog socijalnog fonda financira 95 %.
![VID_8287[1].JPG Foto: 057 info](https://www.057info.hr/wp-content/uploads/elementor/thumbs/VID_82871-qjp9la1ux8ogfcz1x15kfln13ok6rxe0fjr8vr9cs8.jpg)














