Plesnom predstavom Zadarskog plesnog ansambla “Kako je Potjeh tražio istinu”, u Hrvatskom narodnom kazalištu Zadar započeli su ovogodišnji Dani izvannastavnih aktivnosti zadarskih osnovnih škola.
Sinoć je gradonačelnik Božidar Kalmeta, uručio je pohvalnice, zahvalnice i prigodne poklone učenicima i njihovim mentorima koji su na državnim natjecanjima osvojili prvo, drugo ili treće mjesto.
-Ova djeca ovdje su bogatstvo i ponos našega grada i, zajedno s roditeljima i nastavnicima, zavrijedila su da im čestitamo. Kad se tome pribroje i svi oni koji su postigli uspjehe na županijskim natjecanjima doista možemo kazati da se u našim osnovnim školama, a ima ih deset, radi jako puno i dobro, istaknuo je gradonačelnik Kalmeta.
On je čestitao učenicima na postignutim rezultatima na državnim natjecanjima u ovoj školskoj godini i zahvalivši menotrima na upornosti u radu i trudu koji ulažu u svoje učenike, našu djecu.
Školska natjecanja i smotre koje provodi Agencija za odgoji obrazovanje u školskoj 2014./2015. godini za učenike i mentore osnovnih škola Grada Zadra bila su vrlo uspješna. Na županijskim natjecanjima prvo, drugo i treće mjesto osvojilo je 483 učenika uz podršku i stručnu pomoć 83 mentora. Na državnim natjecanjima 61 učenik osvojio prva tri mjesta uz pratnju 12 mentora.
PRVO MJESTO:
Plivanje – djevojčice:
1.Lucija Mijolović, 1. mjesto u plivanju na 25 m prsno i 1. mjesto u plivanju na 25 m slobodno, OŠ Voštarnica,
2.mentorica Daria Švorinić
Atletika – dječaci:
OŠ Smiljevac
3. Edmond Bralić
4. Mate Zrilić
5. Roko Ušljebrka
6. Luka Vrsaljko
7. Josip Babić
8. Stipe Vujević
9. Lovre Višić
10. Roko Višić
11. Jakov Santini
12. Petar Jezidžić
13. Džeki Rraci
14. Josip Vidović
15. Ivan Birkić
16. Mentorica Darinka Kotlar
DRUGO MJESTO:
Francuski jezik
17. Ivana Karuc, OŠ Petra Preradovića,
18. mentorica Andrea Marić
Na 53. Natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa
19. Žana Štambuk, OŠG svetog Benedikta,
20. mentor Miljenko Bajat
Atletika – djevojčice:
OŠ Smiljevac
21. Laura Mikerević
22. Mihaela Čulina
23. Tea Bubić
24. Marija Šušić
25. Larisa Vekić
26. Karla Klasić
27. Ema Bacalja
28. Lorena Glavić
29. Sara Medvidović
30. Hana Maričić
31. Marta Pilipović
32. Josipa Jelovac
33. Nikolina Jokić
34. Mentorica Darinka Kotlar
Plivanje – dječaci
OŠ Šimuna Kožičića Benje
35. Ante Petrović
36. Franko Vrsaljko
37. Alen Šaponja
38. Mateo Čirjak
39. Andrija Smolić
40. Filip Smolić
41. Ante Nižić
42. Niko Aras
43. Renato Govorčin
44. Mentor Dražen Adržić
TREĆE MJESTO:
Košarka – dječaci:
OŠ Smiljevac
45. Dino Ninčević
46. Lovre Višić
47. Roko Višić
48. Roko Lovrić
49. Lovre Paleka
50. Luka Ivković
51. Mate Vrsaljko
52. Jakov Žilić
53. Maksim Matulina
54. David Matulina
55. Ivan Klanac
56. Domagoj Horvat
57. Mentor Lucijan Ćuković
Šah
OŠ Šime Budinića
58. Mario Kotlar Šagi
59. Matej Levačić
60. Damian Vučenović
61. Marta Antulov
62. Josip Jakšić
63. Boris Banić
Na 53. Natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa
64. Luce Dragić, OŠG svetog Benedikta,
65. mentorica Zorica Bruketa
SUDJELOVANJA:
Sudjelovanje na smotri literarnog, novinarskog i dramsko-scenskog stvaralaštva LiDraNo:
Kategorija školski listovi osnovnih škola:
66. Lota Festini, školski list „Čehuljica“, OŠ Šime Budinića,
67. mentorica Silvana Rados
68. Lucija Janjić, školski list „Dite zadarsko“, OŠ Šimuna Kožičića Benje
69. Mentorica Darinka Vidaković
NACIONALNI PROGRAM ODGOJA I OBRAZOVANJA ZA LJUDSKA PRAVA I DEMOKRATSKO GRAĐANSTVO – SMOTRA PROJEKATA
OŠ Šime Budinića
70. Anđela Elinor Kožul
71. Lota Festini
72. Zara Bajlo
73. Leonarda Bonačić
74. Marta Barišić
75. mentorica Nera Batina
MEĐUNARODNA NATJECANJA:
Na Međunarodnom natjecanju „Porečki tiradno con pizzicato“ 1. nagradu osvojio je
1. Mario Antonio Kovačević, Osnovna glazbena škola svetog Benedikta,
2. mentorica Ivana Šoša Tošić
Na Međunarodnom natjecanju pianista u Varaždinu 2. nagradu osvojila je
3. Žana Štambuk, Osnovna glazbena škola svetog Benedikta,
4. mentor Miljenko Bajat
Učenica Žana Štambuk i mentor Miljenko Bajat osvojili su i 2. mjesto na 53. Državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa
Na Međunarodnom natjecanju pianista u Varaždinu 3. nagradu osvojila je
5. Luce Dragić, Osnovna glazbena škola svetog Benedikta,
6. mentorica Zorica Bruketa
Učenica Luce Dragić i mentorica Zorica Bruketa osvojili su i 3. mjesto na 53. Državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa