U najboljoj utakmici ove sezone košarkaši Zadra pobijedili su večeras u 16. kolu ABA lige u Novom Mestu momčad Krke rezultatom 63:81, što je moglo biti još izraženije s obzirom na vodstvo sredinom posljednje četvrtine. Zadar se tako revanširao za poraz u Zadru u prvom dijelu sezone (70:73), ali i stekao značajno bolji omjer od tradicionalnog konkurenta za ostanak u ligi, što nije nevažno u slučaju zatvaranje krugova među momčadima na kraju regularnog dijela. Zadar je stigao do treće pobjede, izjednačio se s Cibonom na 12. mjestu i za Krkom sada zaostaje dvije pobjede.

Izabranici Ivana Perinčića, koji u odsustvu bolesnog trenera Veljka Mršića vodi momčad, imali su nevjerojatan ulaz u utakmicu: do rezultata 4:16 u 6. minuti imali su stopostotan učinak u napadu - jednu tricu, četiri dvice i pet slobodnih bacanja. Mirnoću je od početka donio Carter, Onuaku je bio nezaustavljiv pod košem, istrčao je i jednu kontru sa zakucavanjem, a Justice je zabio svoju tricu. Trener Krke Vladimir Anzulović rano je bio primoran na minutu odmora, povukao je na klupu i inače najboljeg igrača kluba, Zadranina Roka Stipčevića. S obzirom na prednost od 6:20 u jednom trenutku i briljantnog Cartera u igri, Perinčić si je mogao dopustiti čak i luksuz odmaranja Mavre i Onuakua na klupi.

U drugoj četvrtini Zadar je opet znatno bolja momčad, koja ne ovisi o igri pojedinca - i dalje je to dominacija u napadu i obrani, koja se ne mijenja ni u trenucima kada su na parketu Junaković, Jordano i Vuković. Kad nema Cartera, dominantan je Onuaku - ako mu se doturi lopta na par metara od koša, nema udvajanja koje bi ga zaustavilo. Razdoblje od 15. do 18. minute, u kojima je Amerikanac postigao 10 poena, krao lopte, asistirao, vjerojatno je najbolja dionica nekog zadarskog igrača davno unatrag. Onuaku je poluvrijeme završio sa 16 poena (šut 6--6), tri skoka, tri asistencije, dvije ukradene lopte i četiri pretrpljena prekršaja. Bilo bi toga i više da ga Perinčić nije povukao na klupu kada je prednost došla na dvadesetak poena razlike.

S 19 poena prednosti koju je donio u drugo poluvrijeme (27:46) Zadar je mogao diktirati mirniji ritam igre, a Krki je preostajalo jedino pokušati se vratiti presingom i nekom velikom serijom trica. Nisu bili pretjerano uspješni, a kako je Zadar na polovici treće četvrtine dohvatio rekordnu razliku od 26 poena (32:58) bilo je jasno da bodovi idu u Zadar. Rekordnu prednost Zadar je imao u 37. minuti (52:81), no petorka pomlađena Bralom, Jordanom i Planinićem nije uspjela održati toliku razliku.

Statistički i dojmom najbolji igrač Zadra bio je Chinanu Onuaku, koji je u pobjedu ugradio 21 poen i 7 skokova uz valorizaciju 33. Nije dojmom ništa lošiji bio ni Justin Carter, koji je osim 19 poena donio Zadru mirnoću u napadu dok nije slomljen otpor domaćina. Kod domaćina također najbolji Zadranin Rok Stipčević s 15 poena, ali i lošim šutem (4-14).

Prije povratka u Zadar, Perinčić momčad vodi u Zabok, gdje će sutra u 15 sati odraditi obvezu protiv Hermes Analitice u HT Premijer ligi.