Desetak dana nakon završetka natjecanja u zadarskim kvalifikacijama za finale atletske školske Erste Plave lige rezultati ostvareni na stadionu ŠC Višnjik dobili su i svoju službenu potvrdu.

Podsjetimo, učenice i učenici trećih, četvrtih, petih i šestih razreda osnovnih škola s područja Zadarske županije borili su se za nastup na završnici Erste plave lige u sklopu poznatog Međunarodnog Hanžekovićevog memorijala koji će se održati u Zagrebu 3. rujna. Sportaši su imali pravo nastupa u maksimalno dvije discipline.

Prva dva mjesta u svakoj disciplini vode izravno na zagrebačko finale, treće mjesto, uz brončano odličje, donosi status prve rezerve.

Evo rezultata svih osvajača odličja po disciplinama:

Treći razredi učenice:

60 metara - 57 sudionica
1. Ariana Maria Tabak - OŠ Stanovi - 9,75s
2. Ivona Frka Petešić - OŠ Petar Lorini Sali - 9,81s
3. Matija Vulić - OŠ Bartulal Kašića - 10,07s

300 metara - 24 sudionice
1. Violeta Livaja - OŠ Smiljevac - 57,93s
2. Ivona Frka Petešić - OŠ Petar Lorini Sali - 58,89s
3. Karla Miletić - OŠ Krune Krstića - 59,87

Skok u dalj - 26 sudionica
1. Matea Eškinja - Sveti Filip i Jakov - 3,31m
2. Eli Žilavec - OŠ Zadarski otoci -3,24m
3. Lina Glavan - OŠ Šimuna Kožičića Benje - 3,22m

Bacanje Vortexa - 18 sudionica
1. Ema Ukalović - OŠ Smiljevac - 21,50m
2. Luna Bulat - OŠ Zadarski otoci - 20,87m
3. Ariana Maria Tabak - OŠ Stanovi - 20,60m

Treći razredi učenici:

60 metara - 30 sudionika:
1. Noa Stipić - OŠ Šime Budinića - 9,43s
2. Toni Jurušić - OŠ Smiljevac - 9,70s
3. Marino Anić - OŠ Zadarski otoci - 9,76s

300 metara - 18 sudionika:
1. Toni Jurišić - OŠ Smiljevac - 55.33s
2. Dorian Jurešić -OŠ Bartula Kašića - 57,26s
3. Marino Anić -OŠ Zadarski otoci - 57,33s

Skok u dalj - 28 sudionika:
1. Noa Stipić - OŠ Šime Budinića - 4.01m
2. Venci Šimunić - OŠ Krune Krstića - 3,60m
3. Borna Krapić - OŠ Smiljevac - 3,38m

Bacanje Vortexa - 32 sudionika
1. Frane Bajković - OŠ Šimuna Kožičića Benje - 36,58m
2. Matej Tomašković - OŠ Smiljevac -32,80m
3. Luka Čikarela - OŠ Smiljevac - 31,73m

Četvrti razredi učenice:

60 metara - 40 sudionica:
1. Luna Mandić - OŠ Šimuna Kožičića Benje - 9,01s
2. Cvita Zanki - OŠ Bartula Kašića - 9,52s
3. Hana Nenadić - OŠ Zadarski otoci - 9,60s

300 metara - 12 sudionica:
1. Hana Miloševski - OŠ Petra Preradovića - 54.92s
2. Cvita Zanki - OŠ Bartula Kašića - 56,05s
3. Nera Jurjević - OŠ Smiljevac -57,38s

Skok u dalj - 21 sudionica
1. Mitra Zubčić - OŠ Krune Krstića - 3,66m
2. Emili Brkić - OŠ Petra Preradovića - 3,56m
3. Hana Miloševski - OŠ Petra Preradovića - 3,54m

Bacanje Vortexa - 25 sudionica
1. Luna Mandić - OŠ Šimuna Kožičića Benje - 28,95m
2. Rita Džafenajdić - OŠ Bartula Kašića - 27,90m
3. Laura Mužanović - OŠ Krune Krstića - 26,30m


Četvrti razredi učenici:

60 metara - 38 sudionika:
1. Antonio Šamija - OŠ Zadarski otoci - 9,15s
2. Mikula Miočić - OŠ Bartula Kašića - 9,28s
3. Božidar Petrinović - OŠ Stanovi - 9,37s
300 metara - 18 sudionika:
1. Franko Božić - OŠ Zadarski otoci - 52,80s
2. Niko Gulan - OŠ Galovac - 53,35s
3.Mikula Miočić - OŠ Bartula Kašića - 54,36s

Skok u dalj - 24 sudionika:
1. Niko Mandić - OŠ Stanovi - 3,75m
2. Leo Ivković - OŠ Stanovi - 3,70m
3. Bruno Gulan - OŠ Galovac - 3,62m

Bacanje Votrexa - 37 sudonika:
1. Vito Bevanda - OŠ Smiljevac - 38,24m
2. Donat Lipovac - OŠ Šimuna Kožičića Benje - 36,57m
3. Šime Perić - OŠ Smiljevac - 36,50m

 

Peti razredi učenice:

60 metara - 34 sudionice:
1. Melani Pavlović - OŠ Zadarski otoci - 9,05s
2. Tamara Jurešić - OŠ Bartula Kašića - 9,10s
3. Kate Nižić - OŠ Smiljevac - 9,20s

600 metara - 14 sudionica:
1. Mare Mijolović - OŠ Zadarski otoci - 1:58.57min
2. Rita Herceg - OŠ Bartula Kašića - 1:59:80min
3. Mia Pestić - OŠ Bartula Kašića - 2:10,17min

Skok u dalj - 20 sudionica:
1. Katarina Madžar - OŠ Zadarski otoci - 4,39m
2. Jana Bujan - OŠ Šimuna Kožičića Benje - 4,28m
3. Meleni Pavlović - OŠ Zadarski otoci - 4,09m

Kugla - 11 sudionica:
1. Jana Bujan - OŠ Šimuna Kožičića Benje - 7,50m
2. Donatella Kurta - OŠ Bartula Kašića - 7,40m
3. Lana Mijolović - OŠ Bartula Kašića - 7,22m

Peti razredi učenici:

60 metara - 21 sudionik:
1. Lucian Bajat - OŠ Bartula Kašića - 8,95s
2. Karlo Lučić - OŠ Smiljevac - 8,97s
3. Lovre Pedisić - OŠ Šimina Kožičića Benje - 9,13s

600 metara - 22 sudionika:
1. David Kelava - OŠ Bartula Kašića - 2:00,86min
2. Frane Nekić - OŠ Smiljevac - 2:01,02min
3. Lovre Dellavia - OŠ Smiljevac - 2.01:02min

Skok u dalj - 23 sudionika:
1. Emilo Pucar - OŠ Stanovi - 4,22m
2. Lovre Dellavia - OŠ Smiljevac - 4,05m
3. David Kelava - OŠ Bartula Kašića - 3,98m
Kugla - 23 sudionika
1. Jure Tolić - OŠ Smiljevac - 8,88m
2. Emilio Pucar - OŠ Stanovi - 8,79m
3. Deny Colić - OŠ Šimuna Kožičića Benje - 8,10m


Šesti razredi učenice:

60 metara - 26 učenica:
1. Nina Marasović - OŠ Šime Budinića - 8,60s
2. Enea Nikpalj - POŠ Nova - 8,82s
3. Zara Klarica - OŠ Zadarski otoci - 8,92s

600 metara - 7 sudionica:
1. Maja Kurta - OŠ Bartula Kašića - 2:00,77min
2. Lucija Klasić - OŠ Smiljevac - 2:03,61min
3. Klara Modrić - OŠ Smiljevac - 2.12,77min

Skok u dalj - 16 sudionica:
1. Ema Plazina - OŠ Zadarski otoci - 4,45m
2. Nina Marasović - OŠ Šime Budinića - 4,13m
3. Lucija Jurić - OŠ Zadarski otoci - 4,02m

Kugla - 10 sudionica:
1. Ena Knez - OŠ Zadarski otoci - 9,62m
2. Zara Klarica - OŠ Zadarski otoci - 9,05m
3. Antonela Tvrdeić - OŠ Smiljevac - 8,98m

Skok u vis - 8 sudionica:
1. Marija Vidaković - OŠ Stanovi - 130cm
2. Lada Lukšić - OŠ Bartula Kašića - 130cm
3. Maruška Fabijan - OŠ Petra Preradovića - 125cm

Šesti razredi učenici:

60 metara - 29 sudionika:
1. Alen Skorić - OŠ Petra Preradovića - 8,41s
2. Jakov Jurjević - OŠ Smiljevac - 8,68s
3. Dino Lerga - OŠ Petra Preradovića - 8,78s

600 metara - 9 sudionika:
1. Roko Čerina - OŠ Smiljevac - 1:53:67min
2. Saša Prole - OŠ Smiljevac - 2.01,66min
3. Šimun Srzić - OŠ Zadarski otoci - 2.04,81min

Skok u dalj - 10 sudionika:
1. Luka Jurjević - OŠ Bartula Kašića - 4,49m
2. Ivano Žilić - OŠ Smiljevac - 4,39m
3. Luka Matijević - OŠ Bartula Kašića - 4,31m

Kugla - 19 sudionika:
1. Petar Šimun Paleka - OŠ Smiljevac - 10,89m
2. Šime Juranov - OŠ Bartula Kašića - 9,76m
3. Bruno Bubić - OŠ Smiljevac - 9,01m

Skok u vis - 11 sudionika:
1. Ivan Zelić - OŠ Smiljevac - 140cm
2. Jakov Modrić - OŠ Smiljevac - 135cm
3. Bruno Franjković - OŠ Bartula Kašića - 125cm