ZADAR - Grgo Mujan iz Splita sa 19 godina ne samo da je pobijedio na današnjem maratonu Preko - Zadar već je srušio i vremenski rekord te tradicionalne plivačke sportske manifestacije koju organizira 47. godinu za redom PK Zadar.

Mujan je maraton isplivao za 50 minuta i 52 sekundi - čisti odlikaš.
Zvijezda maratona ipak je zadarski plivač, član kluba domaćina, Božo Puhalović koji je sa 16 godina otplivao zadarski rekord - 51 minutu i 51 sekundu. Božo priznaje da je Mujan bolji od njega i da ga nije mogao stići. - Ja sam dao sve od sebe, zadovoljan je Božo koji već sedam godina pliva na zadarskom maratonu. Prvi put ga je isplivao kad je imao 9 godina. Danas su ga pratili roditelji i Božo je pokazao da je stasao kao plivač.  Pripremao se za današanje natjecanje. Maraton nije njegov disciplina, ali ga je otplivao kako priliči jednom od najboljih članova PK Zadar.
Uz njega je na bazenu bila ekipa iz kluba, koja ga je zafrkavala, jer Božo je davao izjavu, istina oskudnih riječi, za medije. U tome je prednjačio njegov klupski kolega Marko Radović. On je lani bio prvi zadarski plivač koji je nakon 10 godina bio pobjednik jednog od najstarijeg maratona u Hrvatskoj. S 30 sekunda boljim rezultatom, 17-godišnji Mate danas je bio peti.

U sekundu jednako,  u cilj na bazenu uplivali su 14-godišnji Toni Perović i koji mjesec stariji Roko Šango. Od starta do cilja bili su u istom ritmu zaveslaja. Oni su zadarski  pobjednici svoje kategorije i dijele ukupno 12. i 13. mjesto maratona za koji se prijavilo 105 plivača. Četvoro nije startalo, a dvoje nije završilo s plivanjem na stazi dužine pet kilometara. Svoj prvi maraton otplivala je 50-godišnja Sanja Vlahović, članica Team Run Zadar, koju je čekao buket žutog cvijeća nakon dva sata i pet minuta plivanja.

Niccolo Dellavi i dalje drži status najstarijeg sudionika maratona sa 74 godine.

Na Bazenu koji ima kultno mjesto u urbanom životu Grada danas je vladao onaj poznati šušur. Plivači, pratnja, rekreativci, stalni gosti - okrjepa za sudionike maratona. Na prepunoj terasi kafića slušao se Oliver.

Nagrade je predao i pobjednike proglasio pročelnik za sport Radovan Dunatov.

 

REZULTATI APSOLUTNO
46. Plivački maraton Preko-Zadar 2018.
5.8.2018.
Ime i prezime Klub Godište Mjesto Kategorija Spol Vrijeme Status
1 Grgo Mujan KDP Split 1999 M(16-19) M 0:50:52
2 Božo Puhalović PK Zadar 2002 M(16-19) M 0:51:51
3 Lucija Aralica KDP Donat 1997 Ž(20-29) Ž 0:55:02
4 Antonia Buličić KDP Split 2001 Ž(16-19) Ž 0:55:03
5 Marko Radović KDP Donat i PK Zadar 2001 M(16-19) M 0:55:11
6 Dario Rukavina HAPK Mladost 2003 M(0-15) M 0:57:00
7 Siniša Staničić KDP Berislav Gauš 1969 M(40-49) M 0:57:13
8 Goran Popović HAKDP Mladost 1960 M(50-59) M 0:58:27
9 Karla Šitić KDP Split 1992 Ž(20-29) Ž 0:58:30
10 Jakov Aralica KDP Donat 2002 M(16-19) M 0:59:58
11 Ante Nikola Krpina Sarcelles 2003 M(0-15) M 1:00:04
12 Roko Šango PK Zadar 2004 M(0-15) M 1:00:51
13 Toni Perović PK Zadar 2004 M(0-15) M 1:00:51
14 Šimun Srzić KDP Donat 2007 M(0-15) M 1:01:17
15 Mate Nižić KDP Donat 1975 M(40-49) M 1:04:23
16 Lea Ikić KDP Donat 2006 Ž(0-15) Ž 1:04:25
17 Filip Erceg KDP Donat 1980 M(30-39) M 1:04:28
18 Frane Vlatković KDP Zadar 1978 M(40-49) M 1:05:28
19 Josip Bepo Srzić KDP Donat 2007 M(0-15) M 1:06:29
20 Sven Troskot KDP Donat 1963 M(50-59) M 1:07:44
21 Lea Matešić PK Zadar 2000 Ž(16-19) Ž 1:08:00
22 Danijel Vuksanović Rekreativac 1980 M(30-39) M 1:09:55
23 Mateo Peroš KDP Donat 1978 M(40-49) M 1:10:03
24 Matija Sorić Posejdon 1992 M(20-29) M 1:10:14
25 Dinko Srkoč KDP Posejdon 1972 M(40-49) M 1:10:22
26 Boris Korbar KDP Berislav Gauš 1961 M(50-59) M 1:10:24
27 Ivana Radović PK Zadar 2005 Ž(0-15) Ž 1:11:53
28 Alen Fain KDP Donat 1965 M(50-59) M 1:11:57
29 Nika Kotlar PK Zadar 2002 Ž(16-19) Ž 1:12:37
Stranica 1 od 4
Ime i prezime Klub Godište Mjesto Kategorija Spol Vrijeme Status
30 Saša Prižmić KV Team 1982 M(30-39) M 1:13:43
31 Aidan George PK Zadar 2004 M(0-15) M 1:15:30
32 Luka Beneta KDP Donat 1985 M(30-39) M 1:17:14
33 Damir Jeričević Rekreativac 1971 M(40-49) M 1:17:22
34 Joško Nekić KDP Donat 1974 M(40-49) M 1:18:10
35 Ivan Perić TK Zadar 1980 M(30-39) M 1:18:17
36 Filip Kordić HAPK Mladost 1983 M(30-39) M 1:18:43
37 Livija Kalmeta Rekreativno plivanje Viš 1984 Ž(30-39) Ž 1:19:56
38 Hrvoje Bailo KDP Donat 1960 M(50-59) M 1:20:16
39 Dragana Katušić Nuotatori Venetian 1973 Ž(40-49) Ž 1:20:17
40 Boris Bucalo Rekreativac 1961 M(50-59) M 1:20:20
41 Davor Herceg Rekreativac 1970 M(40-49) M 1:20:23
42 Žarko Malić Rekreativac 1961 M(50-59) M 1:20:47
43 Marinko Jablan PK Lopoč 1982 M(30-39) M 1:20:58
44 Vlado Radoš Rekreativac 1959 M(50-59) M 1:21:07
45 Denis Vitez KDP Zadar 1965 M(50-59) M 1:21:08
46 Domagoj Jakopović Rekreativac 1970 M(40-49) M 1:23:05
47 Vice Buljat TK Zadar 1985 M(30-39) M 1:23:12
48 Mislav Polonijo Rekreativac 1971 M(40-49) M 1:23:54
49 Domagoj Maričić Posejdon 1971 M(40-49) M 1:24:03
50 Boris Stanišić Rekreativac 1967 M(50-59) M 1:24:11
51 Zvonko Škorić TK TNT 1982 M(30-39) M 1:24:20
52 Aljaž Deu ŠD Riba 1972 M(40-49) M 1:24:26
53 Silva Masnov KDP Donat 1971 Ž(40-49) Ž 1:24:53
54 Josip Bugarija TK TNT 1992 M(20-29) M 1:25:02
55 Zlatko Horvat KDP Berislav Gauš 1950 M(65-69) M 1:26:14
56 Laura Vrdoljak PK Mornar 2005 Ž(0-15) Ž 1:26:38
57 Filip Jerolimov TK Zadar 1986 M(30-39) M 1:27:08
58 Sanja Novosel KDP Donat 1981 Ž(30-39) Ž 1:28:02
59 Darko Ljubas Dunav Sotin 1966 M(50-59) M 1:28:48
60 Marin Skoblar TK TNT 1977 M(40-49) M 1:31:20
61 Eugen Mujagić TK TNT 1991 M(20-29) M 1:32:30
62 Zdravko Anđel VK Croatia 1959 M(50-59) M 1:32:33
Stranica 2 od 4
Ime i prezime Klub Godište Mjesto Kategorija Spol Vrijeme Status
63 Andrea Jurin KDP Donat 1994 Ž(20-29) Ž 1:32:49
64 Mirna Marović Adriatic Coaching / TK 1972 Ž(40-49) Ž 1:32:52
65 Elizabeta Mikolić TK TNT i KDP Donat 1979 Ž(30-39) Ž 1:34:10
66 Marija Badrov Natator 2008 Ž(0-15) Ž 1:36:35
67 Goran Jadrić Rekreativac 1972 M(40-49) M 1:36:36
68 Vita Vlahović Karlo Vukić 1998 Ž(20-29) Ž 1:39:50
69 Zrinka Kolega KDP Donat 1969 Ž(40-49) Ž 1:40:16
70 Ivo Sutlović Rekreativac 1977 M(40-49) M 1:41:10
71 Tomislav Klepo Rekreativac 1986 M(30-39) M 1:42:06
72 Slaven Dobrić AK Sljeme 1971 M(40-49) M 1:42:08
73 Iva Perinić TK TNT 1984 Ž(30-39) Ž 1:44:07
74 Pal Zahorecz Rekreativac 1952 M(65-69) M 1:44:46
75 Mladen Hus Rekreativac 1962 M(50-59) M 1:45:06
76 Slavko Kulaš KDP Donat i TK TNT 1950 M(65-69) M 1:45:26
77 Zvonimir Rogić KDP Donat 1958 M(60-64) M 1:45:34
78 Ivan Baraka TK TNT 1974 M(40-49) M 1:45:59
79 Saša Bačić Škola trčanja Zadar 1982 M(30-39) M 1:46:34
80 Oliver Kaštelan Rekreativac 1970 M(40-49) M 1:48:04
81 Roko Dellavia Šahovski klub Casper 2004 M(0-15) M 1:50:03
82 Boris Knežević Rekretivac 1969 M(40-49) M 1:50:27
83 Frano Stojić Rekreativac 1962 M(50-59) M 1:50:29
84 Mijo Tolić Rekreativac 1963 M(50-59) M 1:51:54
85 Nicolo Dellavia Rekreativac 1944 M(70+) M 1:52:03
86 Mladen Šare KDP Donat 1952 M(65-69) M 1:53:05
87 Zara Medanić PK Zadar 2009 Ž(0-15) Ž 1:55:04
88 Ivica Čulina PK Jadera 1950 M(65-69) M 1:55:50
89 Vito Čupić PK Zadar 2009 M(0-15) M 1:55:57
90 Mihael Nimac PK Zadar 2008 M(0-15) M 1:55:58
91 Maya George PK Zadar 2007 Ž(0-15) Ž 1:57:28
92 Šime Goić Rekreativac 1982 M(30-39) M 2:00:20
93 Suana Medanić TK TNT 1973 Ž(40-49) Ž 2:00:21
94 Rabia Surać Rekreativno K.V. 1966 Ž(50-59) Ž 2:01:21
95 Sanja Vlahović Team run Zadar 1968 Ž(50-59) Ž 2:05:26
Stranica 3 od 4
Ime i prezime Klub Godište Mjesto Kategorija Spol Vrijeme Status
96 Kristian Frljak Rekreativac "PUMA" 1974 M(40-49) M 2:11:39
97 Ana Baričević Rekreativac 1976 Ž(40-49) Ž 2:15:05
98 Jasminka Matić-Jogunica Rekreativac 1964 Ž(50-59) Ž 2:40:00
99 Angela Vrdoljak PK Mornar 2007 Ž(0-15) Ž 2:40:00
100 Dino Špadina KDP Split 2000 M(16-19) M 0:54:42 DSF
101 Jacopo Butturini TK Zadar 1991 M(20-29) M 0:54:42 DSF
102 Marko Rebić TK Swibir 1974 M(40-49) M 9:59:59 NST
103 Toni Pedišić KV Team 2004 M(0-15) M 9:59:59 NST
104 Mateo Tolić Rekreativac 1994 M(20-29) M 9:59:59 NST
105 Zoran Vrkić PK Dupin 1969 M(40-49) M 9:59:59 NST
Stranica 4 od 4

 

 

46. Plivački maraton Preko-Zadar 2018.
5.8.2018.
REZULTATI PO KATEGORIJAMA
Ime i prezime Mjesto Klub Godište Spol Vrijeme Status
KATEGORIJA: Žene (0-15g)
1 Lea Ikić KDP Donat 2006 Ž 1:04:25
2 Ivana Radović PK Zadar 2005 Ž 1:11:53
3 Laura Vrdoljak PK Mornar 2005 Ž 1:26:38
4 Marija Badrov Natator 2008 Ž 1:36:35
5 Zara Medanić PK Zadar 2009 Ž 1:55:04
6 Maya George PK Zadar 2007 Ž 1:57:28
7 Angela Vrdoljak PK Mornar 2007 Ž 2:40:00
KATEGORIJA: Muški (0-15g)
1 Dario Rukavina HAPK Mladost 2003 M 0:57:00
2 Ante Nikola Krpina Sarcelles 2003 M 1:00:04
3 Toni Perović PK Zadar 2004 M 1:00:51
4 Roko Šango PK Zadar 2004 M 1:00:51
5 Šimun Srzić KDP Donat 2007 M 1:01:17
6 Josip Bepo Srzić KDP Donat 2007 M 1:06:29
7 Aidan George PK Zadar 2004 M 1:15:30
8 Roko Dellavia Šahovski klub Casper 2004 M 1:50:03
9 Vito Čupić PK Zadar 2009 M 1:55:57
10 Mihael Nimac PK Zadar 2008 M 1:55:58
11 Toni Pedišić KV Team 2004 M 9:59:59 NST
KATEGORIJA: Žene (16-19g)
1 Antonia Buličić KDP Split 2001 Ž 0:55:03
2 Lea Matešić PK Zadar 2000 Ž 1:08:00
3 Nika Kotlar PK Zadar 2002 Ž 1:12:37
KATEGORIJA: Muški (16-19g)
1 Grgo Mujan KDP Split 1999 M 0:50:52
2 Božo Puhalović PK Zadar 2002 M 0:51:51
Stranica 1 od 4
Ime i prezime Mjesto Klub Godište Spol Vrijeme Status
3 Marko Radović KDP Donat i PK Zadar 2001 M 0:55:11
4 Jakov Aralica KDP Donat 2002 M 0:59:58
5 Dino Špadina KDP Split 2000 M 0:54:42 DSF
KATEGORIJA: Žene (20-29g)
1 Lucija Aralica KDP Donat 1997 Ž 0:55:02
2 Karla Šitić KDP Split 1992 Ž 0:58:30
3 Andrea Jurin KDP Donat 1994 Ž 1:32:49
4 Vita Vlahović Karlo Vukić 1998 Ž 1:39:50
KATEGORIJA: Muški (20-29g)
1 Matija Sorić Posejdon 1992 M 1:10:14
2 Josip Bugarija TK TNT 1992 M 1:25:02
3 Eugen Mujagić TK TNT 1991 M 1:32:30
4 Jacopo Butturini TK Zadar 1991 M 0:54:42 DSF
5 Mateo Tolić Rekreativac 1994 M 9:59:59 NST
KATEGORIJA: Žene (30-39g)
1 Livija Kalmeta Rekreativno plivanje Višnjik 1984 Ž 1:19:56
2 Sanja Novosel KDP Donat 1981 Ž 1:28:02
3 Elizabeta Mikolić TK TNT i KDP Donat 1979 Ž 1:34:10
4 Iva Perinić TK TNT 1984 Ž 1:44:07
KATEGORIJA: Muški (30-39g)
1 Filip Erceg KDP Donat 1980 M 1:04:28
2 Danijel Vuksanović Rekreativac 1980 M 1:09:55
3 Saša Prižmić KV Team 1982 M 1:13:43
4 Luka Beneta KDP Donat 1985 M 1:17:14
5 Ivan Perić TK Zadar 1980 M 1:18:17
6 Filip Kordić HAPK Mladost 1983 M 1:18:43
7 Marinko Jablan PK Lopoč 1982 M 1:20:58
8 Vice Buljat TK Zadar 1985 M 1:23:12
9 Zvonko Škorić TK TNT 1982 M 1:24:20
10 Filip Jerolimov TK Zadar 1986 M 1:27:08
11 Tomislav Klepo Rekreativac 1986 M 1:42:06
Stranica 2 od 4
Ime i prezime Mjesto Klub Godište Spol Vrijeme Status
12 Saša Bačić Škola trčanja Zadar 1982 M 1:46:34
13 Šime Goić Rekreativac 1982 M 2:00:20
KATEGORIJA: Žene (40-49g)
1 Dragana Katušić Nuotatori Venetian 1973 Ž 1:20:17
2 Silva Masnov KDP Donat 1971 Ž 1:24:53
3 Mirna Marović Adriatic Coaching / TK Maksimir 1972 Ž 1:32:52
4 Zrinka Kolega KDP Donat 1969 Ž 1:40:16
5 Suana Medanić TK TNT 1973 Ž 2:00:21
6 Ana Baričević Rekreativac 1976 Ž 2:15:05
KATEGORIJA: Muški (40-49g)
1 Siniša Staničić KDP Berislav Gauš 1969 M 0:57:13
2 Mate Nižić KDP Donat 1975 M 1:04:23
3 Frane Vlatković KDP Zadar 1978 M 1:05:28
4 Mateo Peroš KDP Donat 1978 M 1:10:03
5 Dinko Srkoč KDP Posejdon 1972 M 1:10:22
6 Damir Jeričević Rekreativac 1971 M 1:17:22
7 Joško Nekić KDP Donat 1974 M 1:18:10
8 Davor Herceg Rekreativac 1970 M 1:20:23
9 Domagoj Jakopović Rekreativac 1970 M 1:23:05
10 Mislav Polonijo Rekreativac 1971 M 1:23:54
11 Domagoj Maričić Posejdon 1971 M 1:24:03
12 Aljaž Deu ŠD Riba 1972 M 1:24:26
13 Marin Skoblar TK TNT 1977 M 1:31:20
14 Goran Jadrić Rekreativac 1972 M 1:36:36
15 Ivo Sutlović Rekreativac 1977 M 1:41:10
16 Slaven Dobrić AK Sljeme 1971 M 1:42:08
17 Ivan Baraka TK TNT 1974 M 1:45:59
18 Oliver Kaštelan Rekreativac 1970 M 1:48:04
19 Boris Knežević Rekretivac 1969 M 1:50:27
20 Kristian Frljak Rekreativac "PUMA" 1974 M 2:11:39
21 Zoran Vrkić PK Dupin 1969 M 9:59:59 NST
22 Marko Rebić TK Swibir 1974 M 9:59:59 NST
Stranica 3 od 4
Ime i prezime Mjesto Klub Godište Spol Vrijeme Status
KATEGORIJA: Žene (50-59g)
1 Rabia Surać Rekreativno K.V. 1966 Ž 2:01:21
2 Sanja Vlahović Team run Zadar 1968 Ž 2:05:26
3 Jasminka Matić-Jogunica Rekreativac 1964 Ž 2:40:00
KATEGORIJA: Muški (50-59g)
1 Goran Popović HAKDP Mladost 1960 M 0:58:27
2 Sven Troskot KDP Donat 1963 M 1:07:44
3 Boris Korbar KDP Berislav Gauš 1961 M 1:10:24
4 Alen Fain KDP Donat 1965 M 1:11:57
5 Hrvoje Bailo KDP Donat 1960 M 1:20:16
6 Boris Bucalo Rekreativac 1961 M 1:20:20
7 Žarko Malić Rekreativac 1961 M 1:20:47
8 Vlado Radoš Rekreativac 1959 M 1:21:07
9 Denis Vitez KDP Zadar 1965 M 1:21:08
10 Boris Stanišić Rekreativac 1967 M 1:24:11
11 Darko Ljubas Dunav Sotin 1966 M 1:28:48
12 Zdravko Anđel VK Croatia 1959 M 1:32:33
13 Mladen Hus Rekreativac 1962 M 1:45:06
14 Frano Stojić Rekreativac 1962 M 1:50:29
15 Mijo Tolić Rekreativac 1963 M 1:51:54
KATEGORIJA: Muški (60-64g)
1 Zvonimir Rogić KDP Donat 1958 M 1:45:34
KATEGORIJA: Muški (65-69g)
1 Zlatko Horvat KDP Berislav Gauš 1950 M 1:26:14
2 Pal Zahorecz Rekreativac 1952 M 1:44:46
3 Slavko Kulaš KDP Donat i TK TNT 1950 M 1:45:26
4 Mladen Šare KDP Donat 1952 M 1:53:05
5 Ivica Čulina PK Jadera 1950 M 1:55:50
KATEGORIJA: Muški (preko 70)
1 Nicolo Dellavia Rekreativac 1944 M 1:52:03
Stranica 4 od 4