Zadarska open water liga u organizaciji Kluba daljinskog plivanja Donat i ove se godine pokazala punim pogotkom te je ponovno oborila rekorde po broju plivača.

Pobjednici četvrtog izdanja su Božo Puhalović i Petra Sabo. Za 14-godišnjeg Božu to je prvi naslov ukupnog pobjednika ZOWL-a, dok je 17-godišnjoj Petri to druga titula. 

U posljednjem od osam kola bilo je čak 65, a posebni gosti bili su najbolji hrvatski plivački maratonci Ivan Šitić, Duje Milan i Grgo Mujan, te olimpijka iz Londona Karla Šitić.

U nastavku donosimo rezultate.

Najbolji po kategorijama

M 0-12
1. Noa Kuman, 2. Diego Bailo, 3. Lovre Jerak
Ž 0-12
1. Marija Dora Bačić, 2. Ivana Radović, 3. Ema Krstić
M 13-14
1. Božo Puhalović, 2. Stipe Radović, 3. Jakov Aralica
Ž 13-14
1. Nika Kotlar, 2. Tonka Krstić, 3. Pavla Momčilović
M 15-16
1. Marko Radović, 2. Josip Budak, 3. Duje Grgić
Ž 15-16
1. Petra Rudić, 2. Antonia Buličić, 3. Tea Prebeg
M 17-19
1. Ivan Šitić, 2. Duje Milan, 3. Grgo Mujan
Ž 17-19
1. Petra Sabo, 2. Lucija Aralica, 3. Natali Žgomba
M 20-29
1. Roman Morović, 2. Daniel Lalić, 3. Karlo Vukić
Ž 20-29
1. Antonela Šimičević, 2. Karla Šitić, 3. Doris Beroš
M 30-39
1. Niko Vlatković, 2. Filip Erceg, 3. Marin Perica
M 40-49
1. Dražen Adžić, 2. Siniša Staničić, 3. Neven Pedišić
Ž 40-49
1. Silva Masnov, 2. Zrinka Kolega Petešić, 3. Vekenega Profaca
M 50-59
1. Sven Troskot, 2. Alen Fain, 3. Hrvoje Bailo
M 60+
1. Mladen Šare, 2. Mladen Kolanović, 3. Vice Profaca

Apsolutni pobjednici

ZOWL (1500 m)

Muškarci: 1. Božo Puhalović, 2. Dražen Adžić, 3. Marko Radović
Žene: 1. Petra Sabo, 2. Petra Rudić, 3. Marija Dora Bačić
Women s no rules no limit (750 m): 1. Vanja Petrović, 2. Jagoda Kraljević, 3. Marina Kožul Šaponja

ZOWL Baby (300 m)

Dječaci: 1. Adrian Šaponja, 2. Piero Bailo, 3. Ivan Puhalović
Djevojčice: 1. Rita Herceg, 2. Dunja Krpina, 3. Zara Medanić

Osmo kolo

Apsolutno muškarci

1. Ivan Šitić 17:12, 2. Duje Milan 17:13, 3. Grgo Mujan 17:15, 4. Petar Matić 18:28, 5. Božo Puhalović 18:45, 6. Siniša Staničić 19:07, 7. Dražen Adžić 19:29, 8. Josip Budak 19:30, 9. Niko Vlatković 20:26, 10. Mate Nižić 20:52...

Apsolutno žene

1. Karla Šitić 17:35, 2. Doris Beroš 17:40, 3. Antonia Buličić 18:14, 4. Nika Perčić 18:33, 5. Natali Žgomba 20:42, 6. Petra Rudić 20:51, 7. Marija Dora Bačić 20:53, 8. Petra Sabo 20:56, 9. Lea Matešić 21:38, 10. Tonka Krstić 23:24...

Svi pobjednici ZOWL-a

2013. Leo Bavdek i Petra Rudić
2014. Leo Bavdek i Petra Sabo
2015. Dražen Adžić i Petra Rudić
2016. Božo Puhalović i Petra Sabo